Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Down Sendromlu Çocukları Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla down sendromlu çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Kabulde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da hazır bulundu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen kabulde Cumhurbaşkanı Erdoğan, salona gelişinde kendisini bekleyen çocukları selamlayarak madalya alan sporcuları tebrik etti.

“ANNE VE BİR BABA OLARAK BU YAVRULARINIZLA İLGİLENMENİZ HER ŞEYİN ÖTESİNDE”

Kabulde kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla down sendromlu çocukları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi: “Ben, bu yavrularımızla birlikte özellikle anne ve babalarını da tebrik ediyor ve kutluyorum. Allah yar, yardımcınız olsun. Çünkü sizlerin gerçekten bir anne ve bir baba olarak bu yavrularınızla ilgilenmeniz her şeyin ötesinde, bir dünya ve ahiret ecrini kazandıracaktır. Ben, bu dünyadakinden öte ebedi âlemdeki mükâfatınızın ne denli büyük olduğuna inanıyorum. Rabbimizin bu noktada bize müjdeleri var, sevgili Habib’in müjdeleri var.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabulde çocuklarla sohbeti sırasında bir kız çocuğuna ellerini açarak, “Ben seni bu kadar seviyorum, sen ne kadar seviyorsun” diye sordu. Bunun üzerine kız çocuğu da koşarak sarıldığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öptü. Konuk ettiği çocuklara, “”İyi ki varsınız” diyerek seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Mart 2017
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
seers cmp badge