İyi ki varsın Türkiye

İyi ki varsın ; Rüya BAYEGAN

Rüya BAYEGAN

1971 Yılı İstanbul doğumlu.. Saint Benoit Lisesini bitirdikten sonra ,1992 de Amerika Birleşik Devletleri Boston Newburry College ‘dan mezun oldu. İngilizce ve Almanca bilen Rüya Hanım İstanbul’a gelmesinin ardından babası Orhan Ermeç ‘in şirketi IMPA Grup’ta iş hayatına başladı. 6 yıl boyunca grubun tekstil bölümünün yönetiminde bulunduktan sonra, Ercüment Bayegan ile evlendi.Bayegan A.Ş.’ye katıldı,

2 çocuk annesi olan Rüya BAYEGAN ; KARİYER YAŞAMINA ; başarılar ile dolu bir İŞ HAYATI  diyebiliriz.

Firmalarının ; sayısız Yurt dışı temsilcilikleri ve ajansları bulunan Firma, aynı zamanda Dünya Petrokimya sektörünün liderleri arasında .Konumu itibari ile de Şirketin üst düzey Yöneticilik konumunda .

Peki BAYEGAN HOLGİNG KİMDİR : dediğimiz zaman şu detaylardan bahsetmeden geçemeyeceğiz.

1940 yılında Kurulan Firmanın biyografisinde : çuval ve kaneviçe ticareti var. ZÜLFİKAR ailesinin patronu İskender Bey ile de dostlukları o yıllara dayanıyor. Kimyasal hammadde altyapısının oluşumuna bu iki kuşak zemin hazırladı .ilerleyen dönemlerde inşaat sektörüne de yönelen Firmanın 2005 yıllara gelindiğinde ;plastik. Kimyasal alanlarında başarıları bir çok Dünya ülkelerinde konuşulmaya başlandı. 2017 yılına gelindiğinde petrokimya ,metal ve hammadde tedarikçiliği konusunda Dünyanın sayılı Firmaları ile işbirliği yapan konuma gelmiştir.

Günümüz de; Rüya Bayegan Orta Doğu’dan sonra Avrupa’da da dünyaca ünlü petrokimyacılar arasında ilk 3 sırada yer almıştır.

Dünya çapındaki, ünlü petrokimya şirket temsilcilerinin katıldığı 10. Global Petrokimya Konferansında Rüya Bayegan, ilk 3 arasında yer almayı başarmıştır.

Türkiye’de de çeşitli ödüller alan Rüya Bayegan, dünyaca ünlü “CEO LEADERS” kitabında da yer aldı. Petrochemicals Dergisi tarafından büyük bir özenle hazırlanıp, yayınlanan ve çeşitli alanlarda ünlü CEO’ların makale veya görüşlerinin yayınladığı kitapta, Rüya Bayegan ile “Global Bölge” başlığı altında yapılan söyleşi büyük ilgi uyandırdı.Ayrıca

Türkiye enerji sektörüne yaptığı katkılardan dolayı :

İyi ki varsın Rüya BAYEGAN diyor. 

Başarılı enerji dolu yıllar temenni ediyoruz.

Saygılarımla

Levent Kandemir

 

 

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Ocak 2018
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
seers cmp badge