Güncel Türkiye

OPET Trafik Dedektifleri Projesi’ne Stevie Awards’tan 2 Altın ödül birden

OPET, iş dünyasının performansını değerlendiren Uluslararası Stevie Awards tarafından Trafik Dedektifleri Projesi ile iki kategoride altın ödüle layık bulundu. Stevie Awards’ta farklı projeleri ile daha önce de beş ödül kazanan OPET, başarısını uluslararası alanda bir kez daha tescillemiş oldu. Barselona’da düzenlenen ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, “Temiz Tuvalet Kampanyası ile çıktığımız bu yolda yarattığımız değişimi, Trafik Dedektifleri Projesi ile ülkemiz trafiği güvenli bir ülke haline gelene kadar devam ettirmek amacındayız” dedi.

Eğitime, sağlığa, çevreye ve tarihi değerlere sahip çıkarak daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunma vizyonuyla çalışan OPET, Uluslararası Stevie Awards organizasyonu tarafından Trafik Dedektifleri Projesi’yle iki altın ödüle birden layık bulundu. Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ödül programı kapsamında trafik güvenliği konusunda çocuk ve gençlerde farkındalık ve bilinç oluşmasını hedefleyen Trafik Dedektifleri Projesi’ne Avrupa-Yılın Kurumsal Sorumluluk Programı ve Avrupa-Yılın Sağlık, Güvenlik ve Çevre Programı Altın Ödülleriverildi. Ödüller, 21 Ekim Cumartesi akşamı W Hotel Barselona’da düzenlenen törende Türkiye’de ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ konusunda öncü kimliğiyle tanınan OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk’e takdim edildi.

Projenin ilk uygulama dönemini kapsayan 2013 ile 2016 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre 3-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlerin karıştığı trafik kazalarında can kaybı yüzde 16,9 oranında azalırken, 2017 yılı Temmuz- Eylül aralığı ile 2016 yılının aynı dönemi kıyaslandığında can kaybı oranında yüzde 16,7, yaralı sayısında ise yüzde 3,6 düşüş gerçekleşti. Bu olumlu değişim projenin Avrupa-Yılın Kurumsal Sorumluluk Programı ödülüne layık bulunmasında büyük etken oldu. Güvenli bir trafik ortamı sağlamak için; çocuklar, gençler ve aileleri ile tüm toplumu kucaklayan bu kapsamlı kamu güvenliği programı ile OPET, Avrupa-Yılın Sağlık, Güvenlik ve Çevre Programı Altın Ödülü’nü de kazandı.

OPET YÖNETİM KURULU KURUCU ÜYESİ NURTEN ÖZTÜRK:

“İSTİKRARLI PROJELERİMİZLE TOPLUMA ÖRNEK OLUYORUZ”

Tören öncesi yaptığı konuşmada toplumsal fayda yaratan projeler gerçekleştirmeyi en önemli görev olarak değerlendirdiğini belirten Nurten Öztürk, projelerinin bu ödüllere layık görülmesinden duyduğu gururu şöyle dile getirdi:

“Ülkemizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hayata geçirdiğimiz istikrarlı sosyal sorumluluk projelerimizle topluma örnek oluyor, fark yaratıyor ve cesaret aşılıyoruz. Her şeyden önce ülkemizin ve ülkemiz insanının en iyiyi hak ettiğine inanıyorum ve ülkemize karşı sorumluluklarımız olduğunu düşünüyorum. Ticari faaliyet gösteren bir şirket olmamıza rağmen içinde bulunduğumuz hiçbir işte ticari düşünmedik. İmza attığımız tüm sosyal sorumluluk projeleri; toplumu kucaklayan, ihtiyaçların çözümüne yönelik, insanların yaşamını kolaylaştıran, hem geçmişe hem bugüne hem de geleceğe yönelik projeler oldu ve bugüne kadar 20 milyonu aşkın kişiye ulaştık. Temiz Tuvalet Kampanyası ile çıktığımız bu yolda yarattığımız değişimi, Trafik Dedektifleri Projesi ile trafiği güvenli bir ülke haline gelene kadar devam ettirmek amacındayız. Dört yıldan bu yana İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Polis Eşleri derneği ile birlikte yürüttüğümüz ‘Trafik Dedektifleri Projesi” ile tüm Türkiye’de trafik bilinci oluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin 81 ilindeki okullarda, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı tüm Kuran Kursları’nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sevgi Evlerinde, alışveriş merkezlerinde, trafik parklarında kısacası çocuk ve gençlere ulaşabileceğimiz her alanda eğitimler verildi ve verilmeye devam ediyor. 3,5 milyona yakın öğrenciyi eğlenceli ve interaktif eğitimlerle trafik güvenliği konusunda bilinçlendirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Öte yandan trafiğin yoğun olduğu bayram ve tatil dönemlerinde istasyonlarımızda pompa görevlilerimiz aracılığı ile ve karayollarında görevli polis memurları sayesinde önemli trafik kurallarını hatırlatan 5 milyondan fazla broşür ve görev kartı dağıtarak farkındalık yarattık. Geçtiğimiz yıl projemize yeni bir açılım getirerek, “Yaşam Kemeri” uygulamasını başlattık. Türkiye genelindeki tüm istasyonlarımızda pompa görevlileri kanalıyla emniyet kemeri kullanımının hayati önemine dikkat çektik ve istasyonlarımızda kemer takılmadan çıkılmamasına özen gösterdik. Trafik Dedektifleri Projesi’nin alt açılımı olan “Yaşam Kemeri Projesi” ile tüm sürücü ve yolculara emniyet kemerinin önemini hatırlatmaya devam ediyoruz. ”

Yolculukları keyifli ve güvenli hale getirmeyi amaçlayan OPET, bu projeyle çocuklar ve gençler kadar yetişkinleri de bilinçlendirmeyi hedefliyor. Olası bir kaza anında emniyet kemerinin araç kullanıcılarını yaşama ve sevdiklerine bağladığı gerçeği nedeniyle, toplumca duyarsızlaşılan bir kavram olan emniyet kemerine OPET artık “Yaşam Kemeri” diyor. Bu kapsamda OPET İstasyonlarına gelen her müşterinin, ‘Lütfen yaşam kemerinizi takınız’ sözleriyle uğurlanması ve yapılan iletişim çalışmaları, reklam filmleri ile de konunun kamuoyu gündeminde kalması sağlanıyor. Bu söylemin tüm Türkiye’yi kapsayacak bir harekete dönüştürülerek, bugün yüzde 47 olan kemer kullanma oranının yüzde 70’lere çıkarılması hedefleniyor.

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Ekim 2017
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
seers cmp badge