Güncel Türkiye

30 AĞUSTOS’TA ANKARALILARA YAKIŞIR KUTLAMA

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Ankaralılarla birlikte çok anlamlı bir organizasyonla kutladı. Etkinlik kapsamında yüzlerce kişi açık havada “Veda” filmini izlerken, dar gelirli çocukların eğitim bursu için de bağış toplandı.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD, Büyük Taaruz’un yıldönümünde Karum Alışveriş Merkezi’nde halka açık bir etkinlik gerçekleştirdi. GGYD’nin, Ankara Maltepe Lions Kulübü ve Ankara Maltepe Leo Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirdiği kutlama renkli görüntülere sahne oldu. “Veda” filmini izlemek üzere açık hava sinemasında buluşan Ankaralılar, ellerinde Türk bayraklarıyla marşlar söyledi, çimler üzerinde oturarak Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan “Veda”yı izledi.

Veda’dan Eğitim Bursuna

Atatürk’ün çocukluk ve silah arkadaşı Salih Bozok’un anılarından yola çıkarak, Ata’nın hayatının dönüm noktalarının, vatanı kurtarmak için ölüme meydan okuyan bir kuşağın komutanının hikâyesini anlatan “Veda”yı yüzlerce kişi kah gözyaşları, kah gülümseyerek ama hep gururla izledi. Film arasında konuklara kırmızı karanfiller dağıtılırken, bu güzel etkinlikte çok anlamlı bir yardım organizasyonu da gerçekleşti. Etkinlik sırasında geliri Türkiye Yardım Sevenler Derneği aracılığıyla Atatürk Eğitim Bursu’na aktarılmak üzere bileklik satışıyla bağış toplandı. Bağış kampanyasına ilgi çok yoğun oldu.

Allıoğlu: Hiç Birinden Vazgeçmeyiz

30 Ağustos’a yakışan etkinliğe evsahipliği yapan GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu gecede yaptığı konuşmada, atalarımızın bağımsızlık mücadelesiyle bugünlere gelindiğini söyledi, “Ne Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kocatepe’de; Dumlupınar’da verilen bu mücadeleyi sürdürmekten vazgeçeriz, ne de kenetlenmekten” diyen Allıoğlu, bu birlik ve beraberlik ve dayanışma ruhuna uygun olarak düzenledikleri organizasyona katılımın yüksek olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi, herkesin bayramını kutladı.

 

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Ağustos 2018
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
seers cmp badge