İyi ki varsın Türkiye

İyi ki varsın Ferit Şahenk

Ferit Şahenk

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de enerji ve endüstri yaşam alanlarını, istihdam ve yatırımlar ile birleştirip ,sanayi ve kalkınmanın öncülüğünü buna göre düzenleyen ender kişilikler bulunuyor.işte bunlardan bir tanesi

Ferit ŞAHENK ,1964 Ankara doğumlu ,Babası tanınmış sanayici ve iş adamı Ayhan ŞAHENK ; aslen Niğde’ li olan ailenin yaşamları önce Ankara daha sonra İstanbul da gerçekleşti.

Eğitim sürecinin büyük bir bölümü yurt dışında tamamlanmış olan ŞAHENK ; Pazarlama ve İnsan kaynakları alanında kapsamlı bir eğitim –pazarlama ve koordinasyon alanlarında Uzman bir strateji kimliğine sahip olmuştur. Bu bilgi ve deneyimlerini Yurt dışında tamamlayan Şahenk daha sonra Ülkesine dönmüştür.

Türkiye ye geldiği zaman, bilgi deneyim ve uzmanlığını kullanması için , Babası onu bir çok Şirketin Yönetim ve icra kurulu Üyeliği yapması için görevlendirip, 1991 yılında GARANTİ Menkul Kıymetler Şirketini kurarak Ferit ŞAHENK ‘ i işin başına getirdi.Bu Firmanın zaman la ; Garanti Bankasının MENKUL Kıymetler şirketi konumuna gelmesine önderlik yaptı. Ve Doğuş GROUP un yatırım Bankası oldu. 1990-1997 yıllarında DOĞUŞ OTOMOTİV GROUP Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Ferit Şahenk ; 2001 yılında Babasının vefaatı nedeni ile doğuş holding Başkanlığına  getirildi.

2001 yılındaki Finans Krizinin , Ülkemizde ciddi anlamda hissedildiği anlarda Osmanlı Bankası-Körfezbank ı GARANTİ BANKASI adı altında birleştirdi.

Doğuş Holding çatısı altında çalışan 20.000’den fazla insanın da işvereni konumundadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Ferit ŞAHENK ,in Türkiye de Enerji sektörü başta olmak üzere ;

• Bankacılık ve Finans
• Gayrimenkul
• Medya
• Turizm
• İnşaat
• Otomotiv
• Lojistik
Hizmetlerinde de tartışmasız lider konumunda olan Grup Şirketleri,ülkemiz için sayısız hizmet ve istihdama önderlik yapıyor.Turizm ve restoran zincirleri özelikle İstanbul olmak üzere ,turizm kentlerinde sayısız hizmetler ve mağaza zincirlerine yenilerini ekliyor.Aynı zaman da spor da iyi bir Fenerbahçe ,taraftarı ,Kulübün bir çok derneklerinde de üyelikleri var.

Ferit Bey ;ülkemizde insanların ihtiyaçlarına yönelik yardımsever kimliği ile ülkemizin sevilen aynı zamanda saygı duyulan bir insani yönü bulunan bir kimliğe sahip.İnsanlara yardım etmeyi Babadan gelen bir kültür sayıyor.ve bunu da severek yapıyor.

Ülkemiz de Ferit ŞANENK ,gibi iş adamlarının varlığı; istihdamın, kaynakların, iş gücünün ve enerjinin önünü açıyor.

İyi ki varsın Ferit ŞAHENK diyoruz.

 

 

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Kasım 2017
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
seers cmp badge