Türkiye

Selim Şiper, Petrol Ofisi’nin yeni CEO’su oldu

Unisel Genel Müdürü ve Unilever Yönetim Kurulu Üyesi görevlerindeyken 1999 yılında İpragaz CEO’su olarak transfer olan Şiper, İpragaz’ı sadece bir LPG şirketi olmaktan öteye taşıyarak enerji piyasasının her dalında etkin bir enerji şirketi haline getirdi. Bu büyüme İpragaz’ı Türkiye’nin en başarılı ilk otuz şirketi arasına konumlandırdı. Halen Türkiye LPG Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren Selim Şiper bir dönem SHV Energy’nin Yönetim Kurulu üyesi olarak Asya ve Doğu Avrupa operasyonlarını da yönetti.”

Türkiye akaryakıt sektöründe önemli bir yönetici değişikliği gerçekleşiyor  Hollandalı VITOL tarafından Avusturyalı OMV’den satın alınan Petrol Ofisi’nin üst yönetimi değişiyor. Değişime en tepeden başlandı. Yıllardır İpragaz’ın CEO’luğu görevini yürüten Selim Şiper, Petrol Ofisi’nin başına  geçiyor.

Selim Şiper’in ,Deneyim ve pazarda olan sağlam duruşu sayesinde başarıları ardı ardına gerçekleşiyor. Onun petrol Ofisi –(VİTOL) e katkılarının neler olabileceği şimdiden sektör de konuşulan konuların başında geliyor geçmişte ,bir çok alanda başarılara imza atmasının yanı sıra  Petrol Ofisinin  büyümesinde kendi vizyonunda getirdiği avantajları ilave edersek, neler yapabileceği merak konusu ; şimdiden iyi sonuçların olabileceği inancı içerisindeyiz.

Selim Şiper  ; VİTOL-Petrol Ofisi A.Ş. tarafından CEO ve Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanması ,hem Ülkemiz hem de Avrupa –Asya birlikteliğinin enerji sektörüne ivme kazandırmasının yanında Türkiye’nin bir enerji köprüsü olmasında  büyük katkısı olacağı kanaatindeyiz.

Petrol Ofisi A.Ş.

2016 yılında 30,8 milyar TL satış geliri elde eden Petrol Ofisi, Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketlerinden biridir. Petrol Ofisi, 1.707 akaryakıt istasyonu, 1 madeni yağ fabrikası, 9 akaryakıt, 3 LPG terminali, 20 havaalanı  ikmal ünitesi ve yaklaşık 1,1 milyon metreküpü aşan depolama kapasitesiyle Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketidir.

Saygılarımızı sunarak ,Selim ŞİPER e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Levent Kandemir

İletişim : 0.532.1783162

e-mail:leventkan-@hotmail.com

türk patron

REKLAMLAR

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Reklam

Takvim

Ağustos 2017
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031