Türkiye

Başbakan Yıldırım Singapur’da

Başbakan Binali Yıldırım, resmi ziyarette bulunduğu Singapur’da, yarın Cumhurbaşkanı Tony Tan Keng Yam ve Başbakan Lee Hsien Loong ile bir araya gelecek.

Başbakan Yıldırım, Singapur Başbakanı Loong’un daveti üzerine Singapur’a resmi ziyaret gerçekleştiriyor.

Yıldırım, iki günlük resmi ziyaretinin ilk gününde Başbakan Loong ile yapacağı görüşmelerin yanı sıra Singapur Cumhurbaşkanı Yam ile bir araya gelecek. Ziyaret kapsamındaki görüşmelerde, Singapur ile yeni iş birliği imkanları ele alınacak, ikili siyasi, ekonomik, kültürel iş birliği, terörizmle mücadele ile diğer bölgesel ve uluslararası gelişmeler etraflıca değerlendirilecek.

Başbakan Yıldırım, Türk ve Singapur iş çevrelerinin bir araya geleceği Türkiye-Singapur İş Forumunda hitap edecek.

Yıldırım, Singapur’u ziyaret eden yabancı devlet ve hükümet liderlerini, fikir önderleri ve alanında lider şahsiyetleri buluşturan üst düzey bir etkinlik olan geleneksel “Singapore Lecture” konferansına konuşmacı olarak katılacak.

“Singapore Lecture” konferansıyla Singapurlu kamu ve özel sektör karar alıcılarının, dünyanın önde gelen isimlerinden, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında bilgi alması hedefleniyor.

Başbakan Yıldırım, ziyaret kapsamında, Singapur Ulusal Orkide Bahçesi’nde düzenlenecek orkide isimlendirilme törenine katılacak.

SİNGAPUR BASININA MÜLAKAT VE TÜRK İŞADAMLARINI KABUL

Başbakan Yıldırım, bugünkü programı çerçevesinde konakladığı otelde ülkenin önde gelen basın editörlerine mülakat verdi. Görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Yıldırım, daha sonra aynı otelin toplantı salonunda Türk iş adamlarını kabul etti. Görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Ağustos 2017
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
seers cmp badge