Türkiye

“Türkiye’yi ancak bu topraklara sevdalı olanlar kalkındırabilir”

Başbakan Binali Yıldırım, Gebze ilçesindeki sokak iftarında vatandaşlarla bir araya geldi.

İftar buluşması sebebiyle vatandaşlarla buluştuğunda büyük bir bahtiyarlık duyduğunu vurgulayan Yıldırım, “Bizleri ramazanın bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ulaştıran Rabbimize şükrediyoruz, hamd ediyoruz. Kadir Gecesi’nin feyzinden, rahmetinden, bereketinden ziyadesiyle faydalanmayı Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyoruz. Burada bulunan ve bulunmayan vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, aynı yere ikinci kez geldiğini anımsatarak, her geçen yıl büyüyen aileye daha çok katılım olduğunu söyledi.

İftar sofrasındaki kardeşlik, dayanışma ruhunun bütün Türkiye’de daim olması temennisinde bulunan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Bu aziz millet asırlardan beri bu topraklarda birlik içerisinde, beraberlik içerisinde, kardeşçe yaşıyor. Tapu sorunu var. Hallolmasını istiyorsunuz. Tamam. Vatanı korumak, ülkenin birliğini, dirliği ayakta tutmak için bu aziz millet büyük imtihanlardan geçti. En son bildiğiniz gibi geçen sene 15 Temmuz’da büyük bir felaketin eşiğinden döndük. Millet olarak kenetlendik, bir olduk, beraber olduk, darbeci alçaklara gereken dersi verdik. Gebze, Kocaeli, Hakkari, Diyarbakır, Sinop, Hatay, Edirne, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde yaşayan vatandaşlarımız liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla her beraber meydanlara indik. Alçaklara bu bayrağı indirtmedik, bu ezanları dindirtmedik. Allah sizden razı olsun. O alçaklar o gece bağımsızlığımıza, istikrarımıza göz diktiler. O gece bu milletin gördüğü en büyük ihanetti. Ülke olarak 7’den 70’e hepimiz saldırıya uğradık.”

Yıldırım, FETÖ’nün Cumhuriyet’e ve devletin bütün kurumlarına kastettiğini vurgulayarak, FETÖ mensuplarının savaş uçakları ve tanklarla millete saldırdıklarını kaydetti.

FETÖ’cülerin yanlış hesap yaptığına dikkati çeken Yıldırım, “Bu milletin bayrak, ezan ve istiklal aşkını hesap edemediler. Hiç kimsenin gücü bu milletin birliğini bozmaya yetmez. İşte şu tablo, şu manzara bu milletin ne kadar büyük olduğunu, nasıl aziz bir millet olduğunu gösteriyor. Hiç kimse ama hiç kimse bu milletin kutlu yürüyüşünü durduramaz.” dedi.

Yıldırım, bütün şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, gazilere hayırlı uzun ömürler temenni etti.

Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu:

“Türkiye atılım üzerine atılım gerçekleştirdi. Bir Türkiye üç Türkiye oldu. Bundan 15 sene önce yola çıkarken Cumhurbaşkanımız ne dedi? ‘Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’ ‘Bu ülkeye adaletle, demokrasiyle kalkındıracağız ve geliştireceğiz’ dedik. ‘Adaleti, kalkınmayı, barışı, huzuru, kardeşliği hakim kılacağız.’ dedik. Hamdolsun, dediklerimizi gerçekleştirdik. Laf üreten değil, icraat yapan bir iktidar olduk. Laf üstüne laf koyan değil, taş üstüne taş koyan bir iktidar olduk. Sizler istediniz bizler yaptık. 15 senede Türkiye’nin bütün şehirlerini ve bölgelerini ayağa kaldırdık. Bütün şehirleri büyütmek, daha da geliştirmek için var gücümüzle çalıştık. Bütün şehirlerimizi, Gebze’yi de müreffeh, kalkınmış ve aydınlık geleceğe taşımak için yola çıktık.”

Yıldırım, Gebze’nin bir sanayi şehri olduğunu anımsatarak, sanayideki büyümenin Türkiye ve Gebze için çok önemli olduğunu söyledi.

Gebzeli gençlerin tapu sorununu içeren pankartlarına da değinen Yıldırım, “Tabii ki çözeceğiz. Bugüne kadar ne sorunlar çözdük. Onu çözeriz inşallah. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Bey de burada, inşallah bunları… Merak etmeyin. Gördük. Gereken neyse yapılacak.” ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin 2003’ten bu yana büyümeye devam ettiğini, her yıl üst üste yüzde 6’ya yakın büyüdüğünü söyledi.

Türkiye büyüdükçe refahın arttığını, refah arttıkça ülkenin kalkındığını ifade eden Yıldırım, büyümenin Türkiye için önemli olduğu gibi bu bölge için de önemli olduğunu vurguladı.

İhracatın son 15 yılda 4 kat arttığını anlatan Yıldırım, İstanbul ve Kocaeli’nin, ülke sanayisinin yarıdan fazlasını oluşturduğunu, onun için bu bölgelerin, Türkiye’nin büyümesine, kalkınmasına yük değil, büyük katkı sağladığını bildiklerini ifade etti.

Başbakan Yıldırım, 2002’de Türkiye’de 197 olan OSB sayısının bugün 302’ye ulaştığını aktararak, Gebze’de 6 tane OSB bulunduğunu, bunların ikisini son 10 yıl içinde yaptıklarını söyledi.

OSB’lerde 2002’de 415 bin kişi çalışırken, şimdi 1 milyon 800 bin kişinin iş sahibi olduğunu anlatan Yıldırım, bundan sonra 2023-2035 hedeflerinde en önemli konularının daha çok yatırım daha çok üretim daha çok iş, gençlere, kadınlara daha güzel bir gelecek olduğunu belirtti.

Yıldırım, kardeşlik, birlik, beraberlik içinde Türkiye’yi parmakla gösterilen ülkeler arasına sokacaklarını vurgulayarak, “Yolları böldük hayatları birleştirdik. Yolları böldük gönülleri birleştirdik ama herkes şunu bilsin, yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bu ilkeden asla vazgeçmek yok.” dedi.

Gebze’ye kazandırdıkları hizmetlerin bundan sonra da artarak devam edeceğini belirten Yıldırım, 400 yataklı Gebze devlet hastanesinin yapımının devam ettiğini, milletvekillerinin, vali ve belediye başkanının bu projeyi takip ettiğini ve yıl sonunda bitirmiş olacaklarını söyledi.

Elektronik yazılım, donanım, internet, bilgi teknolojileri çalışmalarının yürütüleceği Türkiye’nin ilk bilişim vadisinin 3 milyon metrekareden fazla bir arazide Muallimköy’de kurulduğunu ve ilk etabının bitmek üzere olduğunu ifade eden Yıldırım, Gebze Teknik Üniversitesi’ni kurduklarını, sanayiye destek verecek şekilde büyüteceklerini anlattı.

Yıldırım, 6,5 milyar dolarlık yatırımla dünyanın en büyük projelerinden olan İstanbul-Gebze-Bursa-Balıkesir-Manisa-İzmir otoyolu projesinin devam ettiğini hatırlatarak, 1,5 yıl içinde de İzmir’e Gebze’den 3 saatin altında gidilebileceğini anlattı.

Yüksek hızlı tren hattının da Kocaeli’nden geçtiğini, bir kolun da Gebze’den Sabiha Gökçen’e, oradan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne, oradan da 3. Havalimanı’na sonra da Edirne hattına bağlanacağını ifade eden Yıldırım, bu projenin de yakın zamanda başlayacağını, proje bedelinin ise 3 milyar doların üzerinde olduğunu kaydetti.

Başbakan Yıldırım, milletin her şeyin en güzeline layık olduğunu dile getirerek, “Değil mi ki ülkenize, bayrağınıza sahip çıktınız.” dedi.

İmar probleminin çözülmesiyle eksik olan mahallelere de doğalgazın geleceğini anlatan Yıldırım, “Kendi evlerinizde yabancı gibi oturmayacaksınız.” diye konuştu.

“TERÖRE KARŞI İKİ YÜZLÜLÜK YAPMADAN BİRLİKTE MÜCADELE ŞART”

Yıldırım, terör konusuna da değindi. Hiçbir şer odağının Türkiye’yi çıktığı medeniyet yolculuğundan alıkoyamayacağını kaydeden Yıldırım, “Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi, ülkemizin istikrarını hedef alan hainlere geçit yok. İhanet tezgahlarıyla terör senaryolarıyla bu ülkenin önünü kimse kesemeyecek ne FETÖ’cüler ne de bölücüler.” dedi.

Terörün bütün insanlığın başının belası olduğunu, dünyada artık terörden emniyet altına kendini almış hiçbir ülkenin bulunmadığını kaydeden Yıldırım, şöyle devam etti:

“Onun için terörde ‘ama’ demeden ‘fakat’ demeden çifte standart yapmadan, iki yüzlülük yapmadan birlikte mücadele şart. Bunu her fırsatta söylüyoruz. Başka ülkeler bazen ‘Efendim Türkiye’de terör var, bize ne?’ dediler ne oldu? Terör onları da vurdu. Onun için birlikte mücadele edeceğiz, hep beraber çalışacağız. Çünkü terör her gün başka bir ülkede çirkin yüzünü gösteriyor, can almaya devam ediyor. Bugün terör nedeniyle huzuru kaçmayan hiçbir ülke yok. İstanbul ne kadar hedefse Londra da Paris de Berlin de aynı şekilde hedef. İstanbul ne kadar tehdit altındaysa dünyanın başka şehirleri de aynı şekilde tehdit altında. O bakımdan terörle ilgili tutumumuz açık ve net. Terörün dini olmaz. Terörün mezhebi olmaz. Terörün tek amacı var insanların huzurunu bozmak, kardeşliğini bozmak ve onları destekleyen üst akla hizmet etmek. İnşallah ülkemizde milletimizin birliğiyle, kardeşliğiyle bu işlerin üstesinden geleceğiz ve Türkiye’nin gündeminden bu terör belasını çıkarmak için her şeyi, her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz. İster sınırlarımız içinde olsun ister sınırlarımız dışında olsun bunlar neredeyse ısrarla takip edip sonuç alıncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz.”

VALİYE TEŞEKKÜR

Diyarbakır Valiliği görevine atanan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun burada 3 yıla yakın bir zaman görev yaptığını hatırlatan Başbakan Yıldırım, “İmkanları nispetinde Kocaeli’nin, Gebze’nin kalkınması için, gelişmesi için gayret gösterdi. Şimdi bir başka görev değişikliği oldu. Buradan Diyarbakır’a gidiyor. Diyarbakır’daki valimiz Hüseyin Aksoy da buraya geliyor. Onlar daha önce de değiş tokuş yapmıştı, Mersin’de görevi birbirlerine devretmişlerdi, şimdi de devrediyorlar. 11 yıldır al gülüm ver gülüm gidiyorlar. Böyle bir durumları var. Bu da bir tevafuk. Valimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni görevinde Diyarbakır’da gerek terörle mücadelede gerek bölgenin kalkınmasında gerek kardeşliğin tesisinde büyük sorumluluklar alacak. Allah kolaylık versin. Yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da güzel hizmetler yaptığını kaydederek, “Sadece hizmet yapmıyor. Parklar, bahçeler, sosyal projeler ama her şeyden önce insanların gönlüne hitap ediyor, gönlüne yol yapıyor, gönül yapıyor. Allah razı olsun. Onun da gayretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Keza, Gebze Belediye Başkanımız da burada kendi kıt imkanlarıyla bir şeyler yapmanın gayretinde.” diye konuştu.

Kendisini de mahallenin bir ferdi olarak hissettiğini dile getiren Yıldırım, katılımcılara “Beni mahallenize kabul ediyor musunuz?” diye sordu. “Evet” yanıtını alan Yıldırım, “Allah razı olsun. Seneye daha büyük bir topluluk olacağız. İnşallah seneye geldiğimizde bazı sorunları da çözmüş olarak karşınızda oluruz. Önceki dönem milletvekillerimiz şimdiki milletvekillerimiz sizin meselelerinizi çözmek için bütün imkanları seferber ediyorlar, gayret gösteriyorlar. Allah onlardan da razı olsun, gayretlerini daim etsin.” ifadelerini kullandı.

“Bizim davamız millete hizmet davasıdır” diyen Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’yi ancak bu ülkeye bu topraklara sevdalı olanlar vatandaşlarıyla barışık olanlar kalkındırabilir. Biz bu vatana bu millete sevdalıyız. Aynen Ferhat’ın Şirin’e sevdalı olduğu gibi, sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere nasıl sevdalı olduğunu biliyorsunuz. Size Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim. Onun liderliğinde ülkemizi daha ileri noktalara taşıyacağız inşallah. Beraberliğimiz muhabbetimiz daim olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Leyle-i Kadriniz mübarek olsun. Yaklaşan Ramazan Bayramı’nızı şimdiden tebrik ediyorum, bayramın ailelerinize, milletimize, İslam aleminin huzuruna, kardeşliğine vesile olmasını Cenab-ı Mevla’dan diliyorum.”

Programa Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekilleri ve binlerce vatandaş katıldı. Başbakan Yıldırım kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla sohbet etti ve fotoğraf çektirdi.

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Haziran 2017
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
seers cmp badge