Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Karargâh Binasının Devir Teslim Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı için bulunduğu Belçika’nın başkenti Brüksel’de, yeni NATO Karargâh binasının devir teslim törenine katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı kapsamında ilk olarak, yeni NATO Karargâh binasında devlet ve hükûmet başkanları onuruna düzenlenen resepsiyona katıldı.

Resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Millî Savunma Bakanı Fikri Işık da eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın mensuplarını selamladıktan sonra beraberindeki heyetle 28 üye ülkeden devlet ve hükûmet başkanlarının bulunduğu resepsiyona geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resepsiyonun ardından yeni NATO Karargâh binasının devir teslim törenine katıldı. Törende, Belçika Başbakanı Charles Michel ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg kısa birer açılış konuşması yaptı. Ardından, Vaşington Andlaşması’nın V. Maddesi-11 Eylül ve Berlin Duvarı anıtlarının açılışı devlet ve hükûmet başkanları huzurunda gerçekleşti.

Daha sonra Belçika Kralı Philippe, yeni NATO Karargâh binasına gelerek, 28 üye ülke devlet liderleriyle el sıkıştı. Devlet ve hükûmet başkanlarıyla aile fotoğrafı çektirilmesinin ardından devir teslim töreni yapıldı.

Çalışma yemeğine geçilmeden önce NATO’ya ait uçaklar tören alanında gösteri uçuşu da gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel’deki temaslarının sona ermesinin ardından, eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki heyetle birlikte Türkiye’ye döndü.

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Mayıs 2017
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
seers cmp badge