İyi ki varsın Türkiye

İyi ki varsın ; Erdoğan DEMİRÖREN

Türkiye coğrafyası güney Marmara sınırları içerisinde bir sanayi ve endüstri şehri Bursa ; tarih ve medeniyetler diyarı olmasının yanında, sanayi,enerji,endüstri ,dokuma vs unsurları içerisine alan medeniyetler ve kültür şehri. İşte Erdoğan Demirören 1938 yılında Bursa iline bağlı İnegöl ilçesinde dünyaya geldi. O yıllar Cumhuriyet döneminin ilk yılları aynı zamanda zor yıllardı. Babası Şükrü Bey in İstanbul da Oto yedek parça üzerine kurulu Kolaylık Oto diye bir de  atölyesi vardır. O dönemde Otomobil  Türkiye de yeni ve lüks bir emtia idi.Yurt dışından ithal edilen otomotiv parça ve yedek parça üzerine servis hizmetleri bulunan işletme,1957 yılında Babası Şükrü Beyin vefatı ile işlerin başına Erdoğan Demirören beyin geçmesi ile çalışmalara hız verildi. İşte ne oldu ise bundan sonra oldu. 1971 li yıllara gelindiğinde ülkenin ilk gaz şirketini kurdu.bu ülke için çok şeyler yapacağının bilinci ile enerji sektörünü akla hayale gelmez yatırımlar ile istihdamın ,rekabetin önünü açtı.

Türkiye de ,Lpg yi ilk getiren kurum olması Firmanın en önemli atılımlarından bir tanesi idi. 2000 yıllara gelindiğinde ;sektörde söylenmesi gereken çok söz olduğunu bunu artık ithalatçı firma olma özelliğini göstererek ,LPG nin yurtdışında ithal edilmesi nin gerekliliğini almış olduğu kendi gemileri ve araç filoları ile kanıtladı. Şu anda 5 e yakın gemisi ve 1000 e yakın araç filosunun olduğunu biliyoruz.

LPG group da;

MİLANGAZ –LİKİDGAZ.MUTFAKGAZ –GÜNEŞGAZ  adı altında, Lpg nin hem tüplü gaz , hem de Oto gaz branşlarında başarıdan başarıya imza atan firmanın Türkiye genelinde ciddi anlmda bayilikleri bulunmaktadır.

Akaryakıt Group da ise :

% 100  ü DEMİRÖREN HOLDİNG e ait olan  (MILAN AKARYAKIT )ile Türkiye  de enerji sektörünün,marka olmanın avantajlarını en iyi şekilde taşıyan firma olmanın gururunu taşıyan Firmanın ,ayrıca

TOTAL A.Ş. nin ülkemizdeki tüm hisselerini satın alarak DEMİRÖREN HOLDİNG bünyesinde Ülkemize avantajlar getireceği de aşikardır. Demirören Holding Total akaryakıt dağıtım faaliyetlerini 325 milyon Euro bedelle satın almıştı. İstanbul Çekmeköy’deki TOTAL istasyonu Demirören Grubu’nun Türk Petrol ismini kullandığı ilk istasyon oldu.

Erdoğan Bey’in ;muhteşem dehası,yardımsever ve hoşgörü ye her daim iyimser bakışı , Ülkemizde bir çok istihdamlara da ışık olmuştur. Bunun en güzel örnekleri arasında ;yürüme engelliler kapsamında gerçekleştirilen elektrikli sandalye dağıtımı ,ülkemizde yardımseverlik vizyonun da Erdoğan Bey in başarı kalitesi olmuştur.

Erdoğan bey : çağımızın ekolü ,sektörün okulu ve tartışmasız dehası ile

iyi ki varsın ; Erdoğan DEMİRÖREN

Saygılarımızla,

Levent KANDEMİR 

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Nisan 2017
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
seers cmp badge