Türkiye

Birliğimize, Beraberliğimize ve Kardeşliğimize Sımsıkı Sahip Çıkmalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yıl mesajında Türkiye’nin yeni bir istiklal harbi verdiğine dikkat çekerek, “Millî birliğimiz, toprak bütünlüğümüz, kurumlarımız, ekonomimiz, dış politikamız, velhasıl devlet olarak bizi ayakta tutan tüm unsurlarımız büyük bir saldırı altındadır. Sadece ülkemiz değil, bölgemiz ve tüm dünya yeni bir döneme geçişin sancılarını yaşıyor. Şayet bu geçiş sürecini güçlü bir şekilde atlatır, hedeflerimizden kopmadan yolumuza devam edebilirsek, parlak bir gelecek bizi bekliyor” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlandı. Yeni ümit ve beklentilerle 2016’nın geride bırakılıp 2017 yılına girildiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yılın herkes için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

2016 yılının, pek çok üzüntü verici olayın üst üste yaşandığı bir yıl olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul Sultanahmet’teki canlı bomba saldırısıyla başlayan, Ankara’da, Gaziantep’te, Bursa’da, Diyarbakır’da, Mardin’de yaşanan hadiselerle süren bu dönemde, pek çok kanlı terör eylemine maruz kaldık. Sınırlarımız boyunca yaşanan DEAŞ ve PKK-PYD terör örgütlerinin saldırılarında, çok sayıda güvenlik görevlimiz ve vatandaşımız hayatını kaybetti” dedi.

“15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ, TARİHİMİZİN EN ALÇAK TERÖR EYLEMİDİR”

15 Temmuz darbe girişiminin; Türkiye tarihinin en alçak terör eylemi ve işgal girişimi olarak, sadece 2016’ya değil, Cumhuriyet dönemine damgasını vurduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Türkiye, 79 milyon insanıyla, darbe girişimi karşısında gösterdiği güçlü duruşla, bu felaketi, yeni bir dirilişe, yeni bir başlangıca çevirmeyi başarmıştır. Milletimiz o gece, ülkesini, bayrağını, ezanını, devletini, istiklalini ve istikbalini koruma konusunda gösterdiği kararlılıkla, içerideki ve dışarıdaki tüm ihanet odaklarına hak ettikleri cevabı vermiştir. FETÖ terör örgütü mensubu hainler tarafından acımazsızca katledilen şehitlerimiz, bu toprakları bir kez daha vatan kılmamızın sembolleri olarak kalbimizde ilelebet yaşayacaklardır. ‘Sizin hayır gördüklerinizde şer, şer gördüklerinizde hayır vardır’ hakikatini, 15 Temmuz’un ardından hep birlikte bir kez daha yaşadık. Aldığımız tedbirlerle, devletimizi ve milletimizi adeta içeriden kuşatan terör örgütleri birer birer çözülmüş ve çökertilmiş, yıllarca milletimize zulmeden çeteler her yerde darmadağın edilmiştir.”

Mesajında; kamuda yapılmakta olan büyük temizliğe ilave olarak, sivil toplum kuruluşlarından iş dünyasına kadar her alanda, bu kanser hücrelerinin kazınıp atıldığını, atılmaya da devam edileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu, uzun soluklu ve daima dikkatli olmamızı gerektiren bir mücadeledir. Milletimiz, bu musibetten kurtulma konusundaki kararlılığıyla, geleceğe güvenle bakmamız için ihtiyacımız olan iradeyi ortaya koymuştur” dedi.

“SINIRLARIMIZ TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN TEMİZLENİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2015’te bölücü terör örgütünün gerçek yüzünün deşifre olduğunu, 2016 yılında ise FETÖ’nün çirkin ve kanlı yüzünün ortaya çıktığına dikkat çekti ve “Aynı şekilde, ülkemizin desteğiyle Suriye’de, Cerablus’tan başlayıp El Bab istikametine doğru ilerleyen operasyon, DEAŞ’ın ve onun arkasındaki güçlerin yüzlerindeki maskenin inmesine vesile teşkil etti. Böylece sınırlarımız PYD, YPG, DEAŞ dâhil, tüm terör örgütlerinden temizlenmektedir” ifadelerine yer verdi.

“İçinden geçtiğimiz dönemin adını doğru koymak gerekiyor. Türkiye, son yıllarda yeni bir istiklal harbi vermektedir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin millî birlik ve toprak bütünlüğünün, kurumlarının, ekonomisinin, dış politikasının, devlet olarak ülkeyi ayakta tutan tüm unsurlarının büyük bir saldırı altında olduğunu söyledi.

“BÖLGEMİZ VE TÜM DÜNYA, YENİ BİR DÖNEME GEÇİŞİN SANCILARINI YAŞIYOR”

Terör örgütlerinin, bu mücadelenin sadece görünen yüzleri ve maşaları olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında “Biz, asıl bu örgütlerin gerisindeki güçlerle mücadele hâlindeyiz. Sadece ülkemiz değil, bölgemiz ve tüm dünya yeni bir döneme geçişin sancılarını yaşıyor. Şayet bu geçiş sürecini güçlü bir şekilde atlatır, hedeflerimizden kopmadan yolumuza devam edebilirsek, parlak bir gelecek bizi bekliyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun için birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize sımsıkı sahip çıkmak zorundayız. Biz ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ derken, işte bunu kast ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde 80’inci ölüm yıl dönümünde kendisini rahmetle yâd ettiğimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi; ‘Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; / Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.’ Hamdolsun milletimiz, içine tefrika sokmaya çalışanları tespit eder etmez, bünyesinden atıyor. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi, bölücü terör örgütü ve DEAŞ eylemleri karşısında olduğu gibi, Suriye’de devam eden operasyonlarda olduğu gibi, ülkesinin ve devletinin arkasında dimdik duran bu yüce milletin bir ferdi olmaktan daima şeref duyuyorum. Nitekim yaşadığımız tüm badirelere rağmen, milletimizden aldığımız destekle, yatırımlarımızı, büyük projelerimizi, ekonominin gelişmesine yönelik adımlarımızı kesintisiz sürdürüyoruz.”

“TÜRKİYE, BÜYÜME ORANI BAKIMINDAN DÜNYADA İLK SIRALARDA YER ALIYOR”

Mesajında 2016’da açılışları yapılan Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprülerini, Avrasya Tünelini, Ilgaz Tünelini, baraj ve elektrik santrallerini, fabrika, alt ve üst yapı yatırımlarını, uzaya gönderilen Göktürk-1 uydusunu, hizmete alınan helikopterleri hatırlatarak Türkiye’nin bu başarıların sevincini hep birlikte yaşadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Türkiye, büyüme oranı bakımından hâlâ dünyada ilk sıralarda yer alıyor. Öyle tahmin ediyorum ki denk bütçeye doğru yürüyen bir Türkiye var. Geleceğe ilişkin öngörülerde ülkemizin yeri orta gelir sınıfından üst gelir sınıfına geçmiş olarak tasavvur ediliyor. Sorunlarımızla birlikte kalkınmamızı, büyümemizi devam ettiriyor olabilmemiz, ülkemiz üzerinde emelleri olan çevreleri daha da kızdırıyor, daha da köpürtüyor. İnşallah 2017’de, hem terör örgütlerinin başını ezeceğiz, hem de çok daha büyük ekonomik başarılara imza atacağız” diye ekledi.

“BU MİLLETİ YOLUNDAN ALIKOYACAK HİÇBİR FANİ GÜÇ YOKTUR”

“Yanımızda 80 milyon vatandaşımızın desteği, arkamızda yüz milyonlarca kardeşimizin duası olduğu sürece, Allah’ın izni ve inayetiyle, bu ülkeyi ve bu milleti yolundan alıkoyacak hiçbir fani güç yoktur. Türkiye, 2023 hedeflerine mutlaka ulaşacak, 2053 ve 2071 vizyonlarını mutlaka hayata geçirecektir” vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajını şu ifadelerle tamamladı: “Bu duygularla vatanımız, bayrağımız ve istikbalimiz için bir gül gibi toprağa düşen aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor, gazilerimize Rabbimden özellikle şifalar diliyorum. Sınır boylarımızda, Başika’da, Cerablus’ta, El Bab’ta insanımızın ve kardeşlerimizin emniyeti için görev yapan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum. Bir kez daha 2017 yılının ülkemize, bölgemize ve dünyamıza güvenlik, huzur, mutluluk ve refah getirmesini temenni ediyorum. Hepinizin yeni yılını tebrik ediyor, selamlarımı, saygılarımı sunuyorum. Kalın sağlıcakla.”

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Aralık 2016
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
seers cmp badge