Güncel Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan ,Terör Örgütlerine Karşı Millî Seferberlik Ruhuyla Mücadele Edeceğiz

Kayseri’de yaşanan bombalı saldırı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye, terör örgütlerinin ortak saldırısı altındadır. Özellikle bölücü terör örgütü, tüm imkânlarını kullanmaktadır. Eylemlerin biçimi ve hedefleri, bölücü terör örgütünün asıl gayesinin Türkiye’nin önünü kesmek, ayağına çelme takmak, gücünü ve enerjisini başka yönlere yoğunlaştırmak olduğunu tüm açıklığıyla ortaya koymaktadır” dedi.

Yaptığı yazılı açıklamada, bugün Kayseri’de, çarşı iznine çıkan askerlerimizin bulunduğu halk otobüsünü hedef alan bir canlı bomba saldırısında, 13 şehit ve 55 yaralının olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Cumartesi gecesi İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan hadise neticesinde hâlen yüreklerimiz yanarken, Kayseri’de yapılan bu bombalı saldırının acımızı daha da artırdığını ifade etti.

“TÜRKİYE, TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ORTAK SALDIRISI ALTINDA”

Terör eylemlerinin asker ve polislerimizle birlikte 79 milyon vatandaşımızın tamamını hedef aldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasına şöyle devam etti: “Türkiye, terör örgütlerinin ortak saldırısı altındadır. Özellikle bölücü terör örgütü, tüm imkânlarını kullanmaktadır. Eylemlerin biçimi ve hedefleri, bölücü terör örgütünün asıl gayesinin Türkiye’nin önünü kesmek, ayağına çelme takmak, gücünü ve enerjisini başka yönlere yoğunlaştırmak olduğunu tüm açıklığıyla ortaya koymaktadır.”

Maruz kaldığımız bu saldırıların, bölgemizde yaşanan olaylardan, özellikle Suriye ve Irak’taki gelişmelerden, hatta ekonomideki dalgalanmalardan bağımsız olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz. Gün farklılıklar üzerinden kısır çekişmelerle enerjimizi heba etme, kavga etme değil, ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkeleri çerçevesinde bir olma, beraber olma, kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında şunları kaydetti: “Kayseri’deki saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza Rabbimden acil şifalar niyaz ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Aralık 2016
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
seers cmp badge