Güncel Türkiye

Mayi Tuz, ‘Gastro Ekonomi’ Zirve’sinde yer aldı

Türkiye’nin ‘gastronomi turizmi’ konusundaki gelişimine odaklanan ‘Global GastroEkonomi Zirvesi’ TURYİD tarafından Lüfti Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. Mayi Tuz Kurucu Ortağı mimar Sibel Gözüyukarı, sektör profesyonellerini bir araya getiren zirveyi, desteklediklerinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD), bu yıl ikinci kez düzenleyeceği Global Gastro Ekonomi Zirvesi’nde tüm dünyadan sektör profesyonellerini, gastronomi meraklılarını ve alanının öncü isimlerini bir araya getirdi.

T.C. Kültür ve Turizm BakanlığıT.C. Ticaret Bakanlığı ve TİM’in desteği ile 12 Mart’ta düzenlenen zirvede, Gastronomi EkonomiGastro DiplomasiGastronomi Turizmi ve Sosyal Gastronomi konuları masaya yatırıldı.

Sektörün önemli buluşmalalarından Gastro Ekonomi Zirve’sini destekleyen firmalar arasında yer alan Mayi Tuz’un Kurucu Ortağı mimar Sibel Gözüyukarı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” uygulamasına yönelik başlatılan tuz ve şeker kullanımının azaltılmasına yönelik gerçekleştirilen çalışmaları destekleyip ve takip ettiklerini söyledi.

Bu çalışmalar kapsamında tüketicilere aşılamak istedikleri düşüncenin “tuzun azı yarar çoğu zarar” konusu olduğuna değinen mimar Sibel Gözüyukarı ‘’ Tuz tüketimini azaltırken en sağlıklısının tüketilmesi gerekmektedir. Osmanlı İmparatorluğu’nun 600 yıllık tarihi boyunca Anadolu’nun kalbi Türkiye’nin en büyük doğal kaynak suyu tuzlası Delice’den saray mutfağına giden tuzlarımızı Mayi Tuz olarak doğanın bize verdiği ödüle sahip çıkarak en sağlıklı şekilde tüketicilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Rafine işlem görmeyen, topaklanma önleyici, beyazlaştırıcı ve katkı maddesi içermeyen tuzlarımız vanadyum, magnezyum, iyot ve mineral değerlerinin yüksekliği sebebi ile Türkiye’de en çok tercih edilen tuz çeşididir. Herkes tarafından zararlı olduğu tabu haline gelmiş tuzun doğru oranda kullanıldığında aslında birçok faydası bulunuyor. Piyasada her ne kadar doğal kristal tuz ürünü bulunsa da her tuzun doğal tuz olup olmadığı kolay anlaşılmıyor. Doğanın insanlara sunduğu önemli bir besin maddesidir. Üretim aşamasında hiçbir kimyasal ve katkı maddesi kullanılmayan doğal kaynak tuzu son derece sağlıklıdır” dedi.

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Mart 2019
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
seers cmp badge