Güncel Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu, hem masada hem sahada bozacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İskenderun mitinginde yaptığı konuşmada, “Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu, hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Hatay’ın İskenderun ilçesindeki mitinge katıldı. İskenderun Anıt Alanı’nda düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Hatay ve İskenderunluları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son bir ayda ziyaret ettiği 37 il ve 12 ilçeden barış, esenlik, kardeşlik mesajları getirdiğini söyledi.

“MİLLETİMİZ BİRLİK VE BERABERLİĞİNE SAHİP ÇIKARAK HER TÜRLÜ PROVOKASYONU BOŞA ÇIKARDI”

Türkiye’nin geçmişte kardeş kavgasından çok çektiğini, binlerce vatan evladının ömrünün baharında şiddete, teröre, sokak olaylarına kurban verildiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağ-sol, Türk-Kürt-Arap, Alevi-Sünni, laik-anti laik denilerek komşuların birbirine düşmanlaştırıldığı, kimlik, kültür, mezhep, meşrep farklılıklarının kaşınarak fitne tohumlarının ekilmeye çalışıldığı günleri anlattı.

Milletin bilhassa son 17 yılda birlik ve beraberliğine sahip çıkarak her türlü provokasyonu boşa çıkardığına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyet mitingleri kılıfı altında darbe çağrısı yapanlar, Reyhanlı saldırısıyla Hatay’ı karıştırmak isteyenler hedefine ulaşamadı. Gezi olaylarıyla, 17-25 Aralık girişimiyle, 6-8 Ekim hadisesiyle, 15 Temmuz ihanetiyle kurgulanan hiçbir tezgah bu ülkede tutmadı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin emanetini taşıyan devlet adamları olarak kutuplaştırma siyasetine izin vermediklerini, Cumhuriyet mitinglerinde “ordu göreve” pankartları açan cunta heveslilerine, Gezi olaylarındaki çapulculara, 17-25 Aralık’ta hükûmete saldıran alçaklara ve 15 Temmuz’da FETÖ’cü teröristlere boyun eğmediklerini kaydetti.

“SURİYE’NİN KUZEYİNDE TERÖR KORİDORU OLUŞTURULMASINA FIRSAT VERMEYECEĞİZ

Reyhanlı’da 52 vatandaşı şehit eden katilleri de Suriye’de saklandıkları deliklerde bularak Türkiye’ye getirdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi mahkemelerimiz döktükleri her damla kanın hesabını o alçaklardan tek tek soruyor. Aynı şekilde Gezi olaylarını planlayanlar, finanse edenler, 12 tane ağacı bahane ederek hükûmeti devirmeye çalışanlar da yargıya hesap veriyor. Artık Türkiye’de kimsenin işlediği suç yanına kar kalmıyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye operasyon çekmek isteyenlerin, sırtını kime dayarsa dayasın layüsel olmadığını, hukukun üstünde olmadığı artık öğrendiklerini ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti? “Sadece Reyhanlı katillerini değil, FETÖ’cü alçakları da kaçtıkları yerde buluyor yargıya teslim ediyoruz. Pensilvanya’daki şarlatanın parmağında oynattığı kuklalarına rağmen koro hâlinde bize iftira atan Kandil’in mızıkacılarına rağmen bu ülkede adaleti muhakkak tecelli ettireceğiz. Suriye’den Irak’a kadar ülkemize yönelik her türlü oyunu hem masada hem sahada bozacağız. Binlerce tır dolusu silahla donatılanları nasıl Afrin’de hezimete uğrattıysak, inşallah Münbiç’ten başlayarak güney sınırımız boyunca da bunlara hadlerini bildireceğiz. YPG bize saldırmaz diyen CHP’nin başındaki gafile rağmen Suriye’nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz. Zulümden kaçan muhacirleri düşmanlaştırıp, PYD’nin avukatlığını yapan CHP’nin başındaki o zata, o zata rağmen inşallah Suriyeli kardeşlerimizin huzur içinde evlerine dönebileceği güvenli bölgeyi tesis edeceğiz.”

“31 MART, AYNI ZAMANDA BİR BEKA SEÇİMİDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinin önemine işaret ederek, bu seçimin sadece bir belediye değil, aynı zamanda beka seçim olduğuna vurgu yaptı.

Türkiye’nin yükselmesini, bölgesinde güç olmasını istemeyen tüm çevrelerin, bütün umutlarını Türkiye’nin ekonomik, askerî, siyasi diplomatik olarak tökezlemesine bağlayanların dört gözle 31 Mart’ın gelmesini beklediklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim devlet olarak, hükûmet olarak bütün bu hevesleri kursaklarında bırakmamız için 31 Mart’tan alnımız akıyla çıkmamız şart. Birincilik yetmez, belediye başkanlığına almak yetmez, AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Hatay’ın tüm ilçelerinde tarih yazmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “17 yılın en yüksek katılım oranına ulaşarak Türk demokrasisine leke sürmeye çalışanlara 82 milyon olarak hadlerini bildireceğiz. Rumlara, Yunanlılara ses çıkarmazken söz konusu Türkiye olunca tehdit diline başvuranlar karşısında hep birlikte egemenliğimize sahip çıkacağız. İşte bak Mısır’da dokuz genci idam ettiler. Batı’nın sesi çıktı mı? Çıkmadı. Ve Kahire’de ne yazık ki katil Sisi’yle bir araya geldiler mi? Geldiler. Darbecilerin elini sıkmak için sıraya giren Batı’nın ikiyüzlü siyasetçilerine gelin 31 Mart’ta sandıkta bir ders verelim” değerlendirmesinde bulundu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan “Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıklayan nursuzlara, Cuma salasıyla dalga geçen edepsizlere” sandıkta Osmanlı tokadı vurmalarını istedi.

“TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRECEK TEK BİR PROJELERİ DAHİ YOK”

“Zulüm 1453’te başladı” yazanların, cami müezzinini dövenlerin hepsinin CHP zihniyetine sahip kişiler olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara ayrıca HDP’li yönetici ve milletvekillerinin terör örgütü PKK’yı öven ve eylemlerine destek veren ifadeleri ile terör örgütünün Kandil’deki elebaşının HDP’ye destek isteyen açıklamalarının yer aldığı görüntüleri izletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP’lilerin görüntülerde yer alan konuşmalarında bölücülük yaptıklarını yineleyerek, “Ülkemizi bölmeye bunların hakkı da yok, haddi de yok. Ne diyor? 1 Temmuz’a kadar eğer terörle mücadeleyi yasasa kaldırmazsanız savaş kapıda diyor. Geçti 1 Temmuz neredesiniz? Cudi’de gömdük, Gabar’da gümdük, Tendürek’te gömdük. Böyle bir yanlışa başvurduğunuz anda bulunduğunuz yerde sizleri gömeriz. Açtığınız çukurlarda zaten gömdük, kanallarda gömdük, bundan sonra da gömeriz. Artık yıllar öncesinin Türkiye’si yok, geçti o iş” şeklinde konuştu.

HDP’li bir yöneticinin “Biz sırtımızı YPG’ye dayadık, PYD’ye dayadık” sözlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadın bak ben sana bir şey söyleyeyim, biz de sırtımızı İskenderun halkına ve Allah’a dayadık Allah’a. Buraya böyle geldik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin boş teneke misali çok çıkardığını ancak Türkiye’ye dair vizyon, plan ya da fikirleri olmadığını belirterek, “Türkiye’yi kaldıracak, yüceltecek ekonomik, siyasi, ticari, askerî olarak güçlendirecek tek bir projeleri dahi yok. Her kamera gördüklerinde, mikrofonu ellerine her aldıklarında koro hâlinde bize saldırıyorlar, hepsi birden bize iftira atıyorlar. Vizyon boşluğunu, ufuk yokluğunu hakaretle kapatmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin başını çektiği ittifakın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının “oy varsa yol var, oy yoksa yol da yok” diyerek vatandaşı azarladığı görüntüleri de meydandakilere izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Hatay’da bu adama haddini bildirmek görevimiz değil mi? Öyleyse çok çalışacağız ama bunun genel başkanı da genel başkan değil ki. Genel başkan olsa kalkar der ki ‘ya sen böyle nasıl dersin, nasıl böyle konuşursun?’ İnanın benim bir belediye başkanım böyle bir yanlış yapsa kapıya koyarım. Çünkü benim vatandaşıma, benim halkıma belediye başkanı böyle bir hakarette bulunamaz” ifadelerini kullandı.

“KİBİR ABİDELERİNE SANDIKTA GÜZEL BİR DERS VERMEYE HAZIR MIYIZ?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye son 17 yılda hangi başarıya imza atmışsa HDP’ye, CHP’ye, marjinallere, CHP zihniyetindeki bürokratik vesayete rağmen başarmıştır. Şimdi bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı olarak 4,5 yıl Türkiye’nin başında. Şimdi ben size ne diyorum biliyor musunuz? İşte Hatay’da İbrahim Güler kardeşimizi Büyükşehir’e Belediye Başkanı yapalım. Ve değerli kardeşlerim, Fatih Tosyalı kardeşimi İskenderun’a Belediye Başkanı yapalım. Ve böylece Cumhurbaşkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İskenderun İlçe Belediye Başkanı üçlü olarak buralarda mevcut eksikleri gidererek yeni bir İskenderun, yeni bir Hatay inşa edelim” diye konuştu.

Hatay’a ve İskenderun’a yapılan yatırım, hizmet ve eserleri anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm bu yatırımların artarak sürmesi için 31 Mart hayati öneme sahip. Hatay’ı hakaret belediyeciliğinden kurtarıp, hizmet belediyeciliğine kavuşturmamız lazım. Hataylıyı oy yoksa hizmette yok diye azarlayan kibir abidelerine sandıkta güzel bir ders vermeye hazır mıyız? Sizden topladığı vergileri, devletin gönderdiği milyarlarca kaynağı çarçur edenleri artık sandıkta tasfiye etmemiz gerekiyor. Bunun sizlerden çok çalışmanızı ve sandıklara sahip çıkmanızı istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldığına işaret ederek, vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

BELEN İLÇESİ CUMHUR İTTİFAKI SEÇİM BÜROSU ZİYARETİ

İskenderun mitinginin ardından Nihal Atakaş Camisi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada incelemelerde bulundu. Daha sonra Belen ilçesine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı Seçim Bürosu’nu ziyaret ederek, burada toplanan vatandaşlara hitap etti.

Belenlilerin gerek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gerek referandumda ortaya koyduğu performansın her türlü takdirin üstünde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Bizim vatansever, milliyetperver olmaktan başka, bu ülkede bir, beraber olmaktan başka gayemiz olamaz. Terör örgütlerine teröristlere ülkemizi böldürtmeyeceğiz, bölemeyecekler. Bayrağımızı indiremeyecekler.”

Seçime 21 gün kaldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çok çalışacağız, kapı kapı dolaşacağız. 31 Mart akşamı inşallah bu zaferi beraber kutlayacağız” dedi.

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Mart 2019
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
seers cmp badge