Güncel Türkiye

“Türkiye, millî gelire oranla dünyada en fazla insani yardım yapan ülkedir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun mitinginde konuşmada konuşma, “Dünyada şu anda değirmenci gelire oranla en fazla insani yardım yapan bir Türkiye var. Millî gelire oranla en büyük yardımcı yapan biziz. Ekonomisini 3,5 kat büyütmüş, kişi başına millî gelirini 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkarmış, ihracatta her yıl rekora koşan bir Türkiye var ”dedi.

SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

Giresun’daki programı için İstanbul’daki konutundan hareketeden cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan konvoy, sürpriz doğum günü hazırlığı yapan vatandaşlarca durduruldu. Vatandaşların önünde hazırlanırken doğum günü pastasını kesen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürprizi hazırlayanlara teşekkür etti.

Erdoğan, doğum günü yaklaşıyor, sorusu üzerine, “Her canlı doğar, büyür, gelişir, ölür. Biz de onu canlı gibi böyle bir süreç yaşadık, yaşıyoruz ve gerek ilmişte, gerekse siyasette attığımız adımlarla tüm milletimize, insanlığa hizmet etmenin gayreti içerisinde olduklarını. Şimdi de işte bu süre böyle devam ediyor 65’i de yakaladık ”dedi.

Bir grup sanatçı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Atatürk Havalimanı’nda Devlet Konukevi’de, sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.

“MUHALEFETİN ENGELLEMELERİ KARŞISINDA YILMADIK, YIKILMADIK”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası hazır Giresun mitingine katıldı. Valilik Meydanı’nda mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun’un 24 Haziran seçimlerinden şahsın yüzde 64,4 oranyla Türkiye ortalamasının başında bir destek verdiğini, AK Parti’ye yüzde 53,6, Cumhur İttifakı’na da yüzde 64,5 oy oranına sahip olduğu anımsatarak, 31 Mart seçiminde de Giresunluların desteklerini istedi.

AK Parti’nin millet partisi oluyor, milletin desteklenmesi hayal bile edilemeyen çok çok projeyi, çok çok yatırımı kişiselleştiriyorken bunu dile getiren başkanımız Erdoğan, “Muhalefetin çapsızlığı, vizyonsuzluğu, beceriksizliğini bakıp da zamanını yeniden kapete kapağınıdık. Muhalefetin engellemeleri, yılmadık, yıkılmadık, boyut ve ülkemize hizmet aşkımızdan bir an olsun taviz vermedik. Bizden önce 79 senede yapılanlardan katbekatırken sadece oğul 17 yılında hayata geçirdik ”dedi.

“TÜRKİYE’YE TARİHİNİN EN BÜYÜK KALKINMA HAMLESİNİ YAŞATTIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye tarihinin en büyük geçmişi hamlesini AK Parti’nin yaşattığını, IMF’ye 23,5 milyar dolar borcun AK Parti hükûleri dönemine kapatıldığini anlatarak, Davos’ta dönemin IMF başkanı ile birlikte diyalogu aktardı.

IMF Başkanına “Türkiye’nin Başbakanı benim, sen IMF’nin başını. Siz, Türkiye’yi yönetemezsiniz. Verdiğiniz parayı bizden taksit alıyor musunuz? Alıyorsunuz. Türkiye’ye emircesinde kalkmayın ”deyince anlaşıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun“ Şu andaki halleri yine IMF’den borç alırlar, ekonomiden battılar ”sözlerini anımsatarak,“ Bay Kemal, IMF’nin kaplarına siz gittiniz, oralardan borcu siz aldınız. Partinizin adı başkaydı, şuydu, buydu, tarihinde bu işler. Biz, kargayı sesinden tanırız. Siz borçlandınız, biz ödedik ”diye konuştu.

“BUGÜN ORDUSU GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE VAR”

Türkiyenin millî gelire oranla dünyadaki en büyük insani yardım şirketi olan AK Parti iktidarları zamanında Türk ekonomisinin 3.5 kat büyüdüğü, kişi başı millî gelirin 11 bin dolara çıkışı yapıyor anlatan başkanının Erdoğan, “Bugün, CHP’nin Boraltan Köprüsü ‘nde temizlenmesi gibi bir Türkiye de yok. Milyonlarca mazlum ve mağdura kucaklarken, burada sahip olan bir ülke var. Bugün artık vatandaşlarının dünya 70 ülkesine vizesiz seyahat edebildiği, pasaportu itibarlı bir Türkiye var. Bugün, kendi değirmenciler için güvenlik için yurtiçinde ve dışında hiç kimsenin icazetini aramadan adım atan, operasyon düzenleyen ordusu güçlü bir Türkiye var ”değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristlerin girişine devam ettiklerini vurguladı, bu sabah 7 DHKP-C’li teröristini içeriğinde yakalandığını, emniyet güçlerinin operasyonlarının devam etmesini söyledi.

Türkiye’yi duble yollar, köprüler, hızlı tren yolu, tüneller, kavşaklar, köprüler, viyadükler, havalimanlarıyla çevre ağı tasarımı tamamlandı müreffeh bir ülkenin hâline getirildiğine yönlendirildi. Başkanı Erdoğan, Giresun-Ordu’da denizin doğuyor, Türkiye Ege, Karadeniz ve Akdeniz’de haklarını, menfaatlerini koruyan güçlü bir donanmaya sahip olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin oğlunu 17 kez katlayabiliyor herkesin mutlu olması muhtemel vurgunu görüyoruz, CHP’nin muhabirliği partisi CHP’nin Türkiye’nin kalkınmasından mutsuz olduğunu sözlerine ekledi.

“15 TEMMUZ DESTANINA KONTROLLÜ DARBE İFTİRASIYLA LEKE SÜRMEYE ÇALIŞAN BİR MUHALEFET GÖRDÜK”

“Dünyanın hiçbir ülkesinde kendi hükûmetini sağa-sola şikâyet eden, teröristlere şikayetâyet eden bir muhalefet partisi yok” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin ülke menfaatleri orada devam etmek iktidarın, hükûmetin neden olduysa, Türkiye’nin beklediği, nedenlerin önemine ve yetersizliği ve uzlaşmak tavır teslimdığını söyledi.

CHP’nin; “Ordu göreve” pankartı asanların, AK Parti’nin kapatılması ve mahkemeleri göreve çağıranların, yakınlardaki olayların polise kurşun sıkanların ve FETÖ’cülerin orada durduğunu anlatan başkanlığı Erdoğan, “Çukur eylemleri merkezini insanın kan kusturan şehir eşcinyalarının cici dili bir CHP gördük. 15 Temmuz destanına basınçlı darbe iftirasıyla leke sürmeye çalışan bir muhalefet gördük. Zeytin Dalı Harekâtı’nda milletvekilleri savaşa hayır tweetleri atan bir muhalefete şahit edildi. Onun röportajında ​​ülkesini eleştiren, yabancılara ülkesini kötüleyen, Almanya’daki PKK destekçisi vekillerle poz vermeyi maharet zanneden bir Bay Kemal gördük ”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara, HDP’li milletvekillerinin terör örgütü PKK’ya yönelmiş ve terör örgütü elebaşlarının Kandil’den HDP’ye yönelik örgüt örgütü ve terör örgütü örgütü örgütü örgütü izlettirerek, “Türkiye’deki Kürdistan’da bir bölge var mı? Buyurun. Ne diyor? Kürdistan’da biz kazanacağız. Sen lütfen Türkiye’yi terk et, git güneyde, Irak’a Kürdistan bölgesi var, oraya git. Ama Türkiye’de benim böyle bir bölgem yok ”ifadesini kullandı.

“Onlar CHP ile beraber. Adı sözde İyi Parti olanlarla beraber. Diyorlar ki, ‘bizim onlarla alakamız yok.’ Erdoğan, AK Parti ve MHP’lilerin cumhuriyeti İttifakı’nın konsolidasyonu olarak sandıklara gideceğine olan inancını dile getirdi.

“AVRUPA BİRLİĞİ SAMİMİ DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, birkaç gün önce Avrupa Birliği ve Arap Birliğinin Mısır’da bir toplantıda bir araya geldiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: “Avrupa Birliği idaasında karşıdır, idam. Avrupa Birliği üyesi uzağa idam yasaklandı hâlinde bu başa geldikten bu yana 42 insanı idam eden, geçen hafta da 9 genci idam eden Sisi’nin davetine orada bu Avrupa Birliği üyesi topluluğu demokrasiden bahsedebilir misiniz? Bunlarda hak ve özgürlüklerden bahsedebilir misiniz? Bunlarda insan haklarından bahsedebilir misiniz? Bunları bozulmadan değil. Avrupa Birliği samimi değil. Bize karşı samimiyetsizlikleri neyse, işte dünkü olay da aynen bunun bir ifadesidir. Ne yaparlarsa yapsınlar, yaptıklarıyla tarih boyunca bunlar anlar. ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li bir milletvekilinin Türkiye’nin Akdeniz’deki doğal gaz arama faaliyetlerine yönelik soru önergesinde “Türkiye’nin 2 milyar dolarlık Akdeniz’in derin sularına bağlı olması ‘iddiasında bulunduğuna dikkati çekerek, CHP’nin bu soru önergesinin petrol arama faaliyetlerinden rahatsız olan Yunan medyasına arayıp da bulamadığı fırsat fırsatlarını dile getiriyor, Yunan gazetelerinin Türkiye’nin Akdeniz’de yürüttüğü kara karalamak, kötülemeye başladığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sırf muhalefet yapmak istediğimiz ülkemizi böyle bir duruma düşürecek, Türkiye’nin rakiplerine bu tür kozlarınızı kimin hakkı var? Aslında bu milletvekili yeni bir şey yapmıyor, sadece kendi Genel Başkanının izinden yürüyor. Çünkü CHP Genel Başkanı bugüne kadar diplomaside en büyük gaflara, en büyük skandallara imza attı. Siyasette en hoyrat iftira ve yalan kampanyalarına yine CHP’nin mevcut Genel Başkanı öncülük etti ”diye konuştu.

“31 MART YENİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAK”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu ve ailesinin iftiraları şu anda 2,5 milyon lira tazminata mahkûm oldugunu biliyorlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tazminatı Mehmetçik Vakfına yinelendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun artık doğrudan vatandaşı da hedef alarak yalan ve iftiralarına devam ederken belirterek, “İnanın içim acıyarak bazen Türkiye’de ama hak etmiyor. Türkiye gibi güçlü bir ülke böyle bir muhalefete acıyor. 21. yüzyıl Türkiye’sine böyle beceriksiz, darbe sever, terör örgütlerinin elinde piyon olmuş böyle bir muhalefet partisi hiç yakışmıyor. İnşallah 31 Mart burada da yeni bir başlangıç ​​olacaktır. 31 Mart Türkiye’de muhalefette bir değişimin müjdecisi olacak ”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti iktidarların döneminde Giresun’a 15 milyar lira yatırım yapacak şekilde yönlendiriliyor, kentteki alanda, merkez, eğitim, yükseköğrenim, sağlık, toplu konut, restorasyon, sosyal donatı yatırımlarını saydı.

Giresunlu iş ağı ile girişimcilere 2,6 lira yatırım teşviki servisi, 9 binden fazla odada yapılacaklar sağladıklarını, 25 bin iş yeri toplam 490 milyon lira tutarında SGK prim teşviki sağladıklarını, Giresun merkez ve merkez ilçesini doğallaştırılmış olan Erdoğan, 31 Mart seçimlerinde Giresunlulardan AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek istedi.

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Mart 2019
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
seers cmp badge