Güncel Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Komrat’ta Kültür Evi’nin açılışını yaptı

Moldova resmî ziyareti kapsamında Gagauz Özerk Yeri’nin başkenti Komrat’ta temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altındağ Belediyesi’nce onarılan Kültür Evi’nin açılış törenine katıldı.

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ve Gagauz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah’ın da iştirak ettiği törende Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir konuşma yaptı.

Kendisi için anlamlı bir gün olduğunu, 11 yıllık başbakanlık, beş yıllık cumhurbaşkanlığı dönemlerinde Gagauzya’ya gelme hasreti içinde olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün bu hasretini giderdiğini söyledi.

Gagauz Özerk Yeri’nde yapılmakta olan eserlerde emeği bulunan Türkiye Belediyeler Birliği’ne, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ve ilgili bakanlıklara, Kültür Evi’nin onarımını gerçekleştiren Altındağ Belediye’sine teşekkürlerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hizmetlerin yapımında emeği bulunanlara da şükranlarını sundu.

Türkiye’nin Gagauzya’ya verdiği sözleri yerine getireceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şahsına gösterilen ilgi için de teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Kültür Evi’nin açılışını Moldova Cumhurbaşkanı Dodon, Gagauz Özerk Yeri Başkanı Vlah ve heyetindeki bakanlarla birlikte gerçekleştirdi.

AZİZ SANCAR TANI VE TEDAVİ MERKEZİ AÇILIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Moldova Cumhurbaşkanı Dodon ve Gagauz Özerk Yeri Başkanı Vlah ile birlikte, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından yaptırılan Komrat Bölge Hastanesi Aziz Sancar Tanı ve Tedavi Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Mehmet Ali setencioğlu

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Ekim 2018
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
seers cmp badge