Güncel Türkiye

Genç Girişim ve Yönetişim Derneğinden Fiyat Artışlarına Tepki

GGYD Başkanı Allıoğlu; Türkiye’de sayısız sektörde ürün fiyatlarının keyfi olarak abartılı arttırıldığını söyledi, “Bu ekonomik krizi fırsata çevirmek değil, vurgunculuktur. Kriz, yeniliklerle, yeni pazarlarla fırsata çevirilir. Zamlarla değil” dedi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı M.Nezih Allıoğlu, döviz kurundaki dalgalanma ve ekonomideki darboğazın fırsatçıları harekete geçirdiğini söyledi. Gerçekte her ekonomik krizin doğru yönetildiğinde işletmeler için fırsata çevrilebileceğine işaret eden Başkan Allıoğlu, “Ancak krizi fırsata çevirmek, vurgunculuk yapmak değildir. Bugün bazı temel girdilerde yaşanan artışı gerekçe göstererek tüm ürünlerde keyfi olarak abartılı fiyat artışı yapan kişi ve kuruluşlar ülkemize ve milletimize büyük kötülük yapmaktadır. Çeşitli sektörlerde milyonlarca kalem ürüne yapılan yüksek zamlar ekonomik krizin boyutunu daha da arttırmaktadır. Alım gücü düşen vatandaşlarımız ve ayakta kalma mücadelesi veren işletmeler, bu vurgunlara karşı denetimlerin arttırılmasını, fırsatçılara asla taviz verilmemesini beklemektedir” dedi.

Önce Tasarruf, Milli ve Yerli Ürün Kullanımı

Vurgunculuğun gıda başta olmak üzere neredeyse tüm sektörlerde dikkat çektiğini bildiren Başkan Allıoğlu, “Bazı kuruluşlar, ekonomik krizi fırsata çevirme gereğini çok yanlış anlamış. Yüzde 50-60’lara varan fiyat artışlarıyla fırsatçılık yaparak değil, işletmenin hizmet alanı ve büyüklüğüne göre çok çeşitli önlemler alarak krizden çıkmak mümkündür. Önce topyekün tasarruf etmeli, milli ve yerli ürünler kullanmaya gayret göstermeliyiz. Krizi fırsata dönüştürmek için de ürettiğimiz mal ve hizmetlerin pazarlanması noktasında içte ve dışta yeni pazar arayışlarına girmeli, devletin ve çeşitli kuruluşların sağladığı hibe, teşvik ve desteklerden yararlanmalı, hizmette yeniliklere kapı aralamalıyız. Bu zorlu süreci olabildiğince kısa zamanda atlatabilmek için görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmeli fakat asla umutsuzluğa kapılmamalıyız” diye konuştu.

 

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Eylül 2018
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
seers cmp badge