Güncel Türkiye

Yazarlar Festivalinin ’13. sü gerçekleştirldi.

Aydın ‘ın Didim ilçesinde Altınkum beldesinde Yazarlar Festivalinin 13.sü Hayri KANDEMİR Koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

Hayri Kandemir ;1957 Kırıkkale ili Keskin (seyifli)  doğumlu olup,Orta Anadolu coğrafyasında bozkırın o temiz ve bağrı yanık kültüründe hemhal olan bir ailenin çocuğudur. Öğrenimini Kırıkkale de tamamlayıp, gençlik yıllarında İzmir’e yerleşmiş ve burada hayatını yaşamaktadır. Sanata, ve görselliğe olan ilgisinin yanı sıra festival, şölen ve organizasyonlar da Ülkesi adına hizmet etmenin doyumunu kitleler ile birlikte paylaşmaktan son derece memnun olmaktadır.

Hayri Kandemir ile yaptığım görüşme de ;

  • 1 Ağustos da Beyaz Perdenin ünlü oyuncusu Ediz Hun ile açılan Yazarlar Festivali; Canan Karatay,Canan Tan ,Yunus Günçe,Ahmet Selçuk İlkan ,Ayşe Kulin gibi ülkemizin ünlü yazar ve sanatçılarını ağırladı.1 Ağustos 2017 tarihinde başlayan etkinliğimize 43 yazar ve sanatsever katıldı.

Bu seneki etkinliğe ilgi daha da artmıştır.14. yazarlar festivaline yelken açan Kandemir ,Ülkemizde bu festivalin bir örneğinin olmadığını söyledi.

Didim Belediyesinin katkıları ile yapılan etkinlik de Belediye Başkanı Sayın Ahmet Deniz ATABAY ile yaptığım söyleşi de ;

Yöremiz ,tatil yöresi olarak sadece deniz,kum,güneş den ibaret değildir.

Kültür,sanat etkinlikleri ile yörede Didim –Tales buluşması-Vegan festivali ,yazarlar festivali ve Dünya Barış günü sempozyumu ,Didim in sanatsal yönünü ön plana çıkarmış olup Kültür ve Sanat merkezi olma yolunda kararlı adımlarla ilerlememize yön  tayin etmektedir. Dedi.

1 eylül 2017 Dünya Barış günü olması sebebi ile Kurban Batramının 1.günü kent meydanında saat 21.00 de Sanatçı Volkan KONAK konseri düzenlenecek olup,tüm Didim halkının ve Ülkemizden gelecek olan tüm misafirlerimizi bekliyoruz.

Şimdiden ; tüm hemşehrilerimizin ve halkımızın Kurban Bayramını tebrik ediyor saygılar sunuyorum dedi.

 

Yazarlar Festivalinin oluşumunda,emeği geçen tüm yetkili birimlere ve özelikle Hayri Kandemir ağabeyime katkılarından dolayı teşekkür ediyor. Nice nice festivallerin gerçekleşeceği yarınlar temenni ederiz.

Saygılarımızla

Levent Kandemir

 

 

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Ağustos 2017
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
seers cmp badge