Türkiye

Başbakan Yıldırım, Yozgat Şehir Hastanesi Açılışı’nda konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Yozgat’ta Şehir Hastanesi açılış törenine katıldı.

Yıldırım, millete hizmet etmek için çalıştıklarını, gücü milletten aldıklarını belirtti.

Vatandaşların mutlu olması, yüzünün gülmesi için çabaladıklarını dile getiren Başbakan Yıldırım, “780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde Allah’a şükür eserler bıraktık. 80 milyon vatandaşımıza hizmet ede ede bugünlere geldik.” diye konuştu.

Tüm vatandaşların en güzel, kaliteli sağlık hizmetini hak ettiğini vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

“Sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren ülke Türkiye’dir. Bugün dünyada birçok ülke, Türkiye’deki sağlık hizmetlerine imreniyor. Çalışınca, gayret edince oluyor. Laf üzerine laf değil, taş üzerine taş koyarak bugünlere geldik. Cumhurbaşkanı’mızın hayalidir bu şehir hastaneleri. İktidara geldiğimiz ilk günden beri hep bu projeleri hayal etti. İşte Cumhurbaşkanı’mızın hayali gerçek oldu, burada, Yozgat’ta. İlk biten şehir hastanesi Yozgat ama açılışı üçüncü olarak yapılıyor, çünkü vakit bulamadık, açmak için vakit bulup, gelemedik. 1 Ocak’tan beri hastane hizmet veriyor.”

AVRUPA KISKAN

Yozgat Şehir Hastanesinin 18 ay gibi kısa sürede tamamlandığına dikkati çeken Yıldırım, “18 ayda ne yapabilirsiniz?” diye sordu. Türkiye’de 50 yıldır kurulan hükümetlerin ortalama ömrünün 17 ay olduğunu vurgulayan Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

“17 ayda hastane de mi yapacaksın? 17 ayda sadece projelerini bile hazırlayamazsın. Projeleri hazırladın, oradan imza, buradan izin, ruhsat… Geçer 3 sene. Ondan sonra hükümet de gider, yeni hükümet gelir, der ki ‘Bu iş niye yapılmış, ben bu projeyi beğenmedim’ atar rafa. Ondan sonra Yozgatlı beklesin, millet beklesin ki hizmet gele. Allah’a şükür son 15 senede siz bize güç verdiniz, biz de sizin beklediğiniz hizmetleri yaptık. Avrupa’da yok, Avrupa’da. Avrupa kıskan. Niye hırçınlaşıyorlar? Çünkü Türkiye, dünyanın en büyük eserlerini yapıyor, dünyanın en büyük havalimanını, en derin, en uzun tünellerini yapıyor, 25 bin kilometre bölünmüş yol yapıyor, şehir hastaneleri yapıyor, milletimizin hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Bu da birilerini rahatsız ediyor. Varsın rahatsız olsunlar, hiç önemi yok. Yeter ki benim milletim, Yozgatlı hemşehrilerim rahat etsin. Önemli olan bu.”

Hastanenin güzel bir eser olduğunu ve Yozgat’a çok yakıştığını belirten Yıldırım, Rönesans İnşaatın hem yurt içi hem de yurt dışında ülkenin yüzünü ağartan, güzel işler yapan bir firma olduğunu söyledi. Hastanenin çok hızlı şekilde, çok kaliteli bir eser olarak kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Yıldırım, bu eserin gerçekleştirilmesinde Yozgat milletvekilleri Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in büyük katkı ve gayretleri olduğunu belirtti.

MİLLET NE İSTERSE ONU YAPARIZ

Yıldırım, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın son 14 yılda Türkiye’de sağlık hizmetlerini dünya standardının üzerine çıkarmak için sağlıktaki muazzam değişim, dönüşüm hizmetlerini yaptığını, bugünlere getirdiğini de belirterek, “Bugün sağlık alanında her yerde, sadece Yozgat’ta değil, Türkiye’nin her köşesinde sağlıkta çok büyük hizmetler yapılıyor. Çünkü biz millete sevdalıyız, biz milletimize aşığız. Millet ne isterse onu yaparız. Milletin istemediğini de elimizin tersiyle çeviririz.” diye konuştu.

“Türkiye’nin aydınlık yarınları için, güçlü Türkiye için var mısınız?” diye soran Yıldırım, hep bir ağızdan “evet” diyen vatandaşlara “Allah sizden razı olsun. Sağ olun, var olun, berhudar olun. Allah gönlünüzü de bahtınızı da açık etsin.” karşılığını verdi.

Yıldırım, “Bu hastanemiz inşallah şifa dağıtacak. Bu hastanemiz sadece Yozgat’ın değil, bölgedeki bütün illerin hastalarına şifa dağıtacak. İşte bu hastaneler, bu eserler muasır medeniyetler seviyesine giden yolda birer birer hizmete giren eserlerdir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Başbakan Yıldırım, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’a plaket verdi. Bu arada Yıldırım, müsteşarının da Yozgatlı olduğunu belirterek, “Başbakanlığın beyni Yozgat’ta.” dedi. Daha sonra Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler, kurdele keserek Yozgat Şehir Hastanesinin açılışını yaptı.

Açılış törenine, Başbakan Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, Adalet Bakanı Bozdağ, Sağlık Bakanı Akdağ, eski TBMM Başkanı Çiçek, eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Yozgat milletvekilleri, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. Açılışın ardından Başbakan Yıldırım, Yozgat Şehir Hastanesini gezdi, Sağlık Bakanı Akdağ’dan hastaneye ilişkin bilgi aldı.

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Nisan 2017
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
seers cmp badge