Türkiye

Şehir Hastaneleri Ülkemize Sağlık Alanında Sınıf Atlatıyor

Mersin Şehir Hastanesi ve yapımı tamamlanan kamu yatırımlarının toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin hem sistem, hem kalite olarak Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın her yerinden katbekat üstün olduğunu bilmenizi istiyorum” dedi.

Mersin Şehir Hastanesi önünde düzenlenen törende halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 1,5 yıllık aradan sonra Mersinlilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

“MERSİN’İ BİRLİĞİMİZİN, BERABERLİĞİMİZİN SEMBOLÜ OLARAK GÖRÜYORUM”

Sırtını Toroslara dayayan, yüzünü Akdeniz’e çeviren Mersin iyi, huzurlu, mutlu oldukça Türkiye’nin de güçlü olacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her kökenden, inançtan, meşrepten insanı bağrında barındıran Mersin’i birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin sembolü olarak görüyorum” dedi.

Mersin’e tüm farklılıkları ve zenginlikleriyle birlikte sahip çıktıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sadece gönül dünyalarında değil, yatırımlarda da Mersin’e öncelik verdiklerine dikkat çekti.

Toplam yatırım bedeli 1 milyar 100 milyon lira olan 19 ayrı eser ve hizmetin açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yatırımların her biri elbette önemli ancak bir tanesi var ki ülkemiz için yeni bir dönemin başlangıcını ifade ediyor. Evet, Mersin Şehir Hastanesi’nden bahsediyorum, dertli olduğum, âşık olduğum, ‘Bunu muhakkak gerçekleştirmemiz gerekir’ dediğim bir projeden bahsediyorum. Bu yola çıktığımız zaman, partimizi kurduğumuz zaman, belediye başkanlığım döneminde dünyayı dolaşırken edindiğim bir projeydi bu ve ‘O kabiliyeti ülkemize ne zaman kazandıracağız’ diye hep bunun derdi, aşkı içerisindeydik. Arkadaşlarımla hep bunun hasbihâlini yapardık ve hamdolsun şimdi Mersin’de bunu gerçekleştirmenin memnuniyeti içerisindeyiz” diye konuştu. Vatandaşların “Tarsus seninle gurur duyuyor” tezahüratı üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de sizlerle gurur duyuyoruz” karşılığını verdi.

Yozgat Şehir Hastanesi’nin geçen haftalarda fiilen hizmete girdiğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek günlerde resmî açılışını gerçekleştireceklerini bildirdi.

“BİRİLERİ LAF, BİZ İSE İŞ ÜRETİRİZ”

Kısa bir süre içerisinde Isparta Şehir Hastanesi’nin de açılışının yapılacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böylece sözleşmesi imzalanmış olan 21 hastanemizden üçünü 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde ardı ardına açmış oluyoruz. Ülkemize hayırlı olsun, milletimize hayırlı olsun, birileri laf üretir, biz ise iş üretiriz, iş” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana, Kayseri, Ankara Bilkent ve Manisa şehir hastanelerinin de diğer hastaneleri izleyeceğinin altını çizdi.

Amaçlarının şehir hastanelerinin tamamını, 30 büyükşehir başta olmak üzere 2020 yılına kadar hizmete almak olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi şu dev hastaneyi görüyorsunuz değil mi? Bu hastaneye girdiğiniz zaman, Allah’ın izniyle içeride moderniteyi göreceksiniz, içeride modern bakımı göreceksiniz ve burada insan olduğunuzu hatırlayacaksınız. ‘Devletim bana sahip çıkıyor’ diyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

“TEK BİR KAMPÜS İÇİNDE TÜM SAĞLIK SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK”

Kanuni Sultan Süleyman’ın “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözlerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte şu anda devletimiz, hükûmetimiz kendi vatandaşı için bunu söylüyor, ‘Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.’ Şimdi diğer hastane projeleriyle birlikte değerlendirdiğimizde 2023 yılında tamamı da nitelikli olmak üzere 10 bin kişiye 32 yatak hedefine inşallah ulaşmış olacağız. Bu bir rekordur, bu projenin amacı tek bir kampüsün içinde vatandaşlarımızın tüm sağlık sorunlarının en kaliteli hizmetle çözüme kavuşturulmuş olmasıdır. Hastanelerimizin hepsi de hem şifa arayan vatandaşlarımız hem de refakatçileri için 5 yıldızlı konfordadır. Helikopter pistinden otoparklarına, binalarından cihazlarına, enerji sisteminden otomasyonuna kadar her konuda en üst standartta tasarlanan hastanelerimiz ülkemize sağlık alanında bir sınıf atlatıyor, sınıf” dedi.

Bugün açılışı yapılan Mersin Şehir Hastanesi’nin 232 bin metrekarelik alan üzerinde, 375 bin metrekare kapalı alana sahip iftihar verici bir tesis olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede her biri 33 metrekarelik, içinde banyosu, tuvaleti, hasta yatağı, refakatçi kanepesi, televizyonu, buzdolabı, gerekli tıbbi cihazları bulunan 502 tek kişilik oda bulunduğunu aktardı.

“BU HASTANE KUYRUK SİSTEMİNE SON VERECEK”

Geçmişte, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sosyal Sigortalar Kurumu’nun başında olduğu zamanı hatırladığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlam girersiniz, hastaneden ne yazık ki sakat çıkarsınız. O günleri hatırlıyorum. Affedersiniz ne banyo ne tuvalet. Bunların olmadığı günleri hatırlıyorum. Çünkü bunların zihniyeti kirli. İşte buyurun şimdi hastane mi görmek istiyorsun, gel Mersin’e. Mersin Şehir Hastanesini gör, git Yozgat’a onu gör, git 81 vilayete hepsini gör. Şu anda burada 40 metrekarelik 252 adedi çift kişilik odalar var. 65 metrekarelik 21 adet süit oda olmak üzere hastanemiz bu şekilde modern bir proje. Toplamda kaç yatak? Az önce de ifade edildi, bin 300 yatak var, hamdolsun. Yine hastanemizin 51 ameliyathanesi var, 210 yoğun bakım ünitesi var; bunlar yoktu, bu bir ilk. 230 polikliniği var. Öyle kuyruklarda filan sizleri inşallah sağlık sistemimiz bu reformla bekletmeyecek. Çünkü bu hastane kuyruk sisteme son veren bir hastanedir. En ileri teşhis ve tedavi teknolojilerine sahip cihazları, gelişmiş laboratuvarları ile vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Aynı şekilde şuranın altında 4 bin araçlık otopark var. Bin 200 güvenlik kamerası var dışarısıyla beraber. 13 yemekhane, 3 restoran, kablosuz internet, mescitler; hastanemiz herkesi memnun edecek bir altyapıya sahip. Mersin Şehir Hastanemizle birlikte, Gülnar ve Mut devlet hastanelerini de hizmete açıyoruz. Bu üç hastanemizin yatırım bedeli 716 milyon liradır” dedi.

“SAĞLAM GİRENİN HASTA ÇIKTIĞI BİR SAĞLIK DÜZENİ VARDI”

Şehir hastanesinin Mersin’e, bölgeye ve ülkeye hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Diğer açılışlara bugün ayrıca girmeyeceğim, onları zaten arkadaşlarım da ifade ettiler ama toplamda 1 milyar 100 milyon liralık bugün açılış yapıyoruz. Ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin hem sistem, hem kalite olarak Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın her yerinden katbekat üstün olduğunu bilmenizi istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Doktor, hemşire ve sağlık memurlarıyla ilgili eksikliklerin giderildikten sonra, dünyanın buraya akacağına inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Çünkü biz devleti bir sağlıklı nefese feda eden anlayışın öncüleriyiz. Bu adımlar atılırken, birileri bu atılan adımların farkında olmayabilir. Varsın olmasın. Şu anda görevimizi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Şimdi gelirken konutları görüyorsunuz değil mi, TOKİ’nin konutları. Niye? İstiyoruz ki benim halkım, vatandaşım modern konutlar içerisinde insanca yaşamanın erdemine erişsin. Bakınız Amerika’da eski Başkan Obama bizde sağlık sisteminin çok küçük bir parçası sayılabilecek reformu hayata geçirmeye çalıştı ama başaramadı. Biz başardık. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla hareket ederek ülkemizde her alanda olduğu gibi sağlık alanında da işte böyle bir sistemi inşa ettik. Yaşı özellikle şöyle 40’ın üzerinde olanlar eski Türkiye’yi, o dönemin hastanelerini, kıt imkânlarını çok iyi bilirler. Hastane bulsanız doktor bulamazdınız, doktor bulsanız cihaz bulamazdınız. Bir yıl sonraya röntgen. İlaç alamazsınız. Doktor beş ilaç yazar ikisi var üçü yok. İlaç bulsanız para bulamazdınız. Velhasıl bırakın tedavi olmayı sağlam girenin hasta çıktığı bir sağlık düzeni vardı.”

“ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ’NÜN TEMELİ 18 MART’TA ATILACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin nereden nereye geldiğini görmek isteyenlerin hastaneleri ziyaret etmesi gerektiğini belirterek, “Vatandaşlarımızla konuşsunlar, eskiyle yeninin mukayesesini yapsınlar” dedi.

İstanbul’da Marmaray Projesi, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Osmangazi Köprüsü’nün açıldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah şimdi de Çanakkale 18 Mart Köprüsü’nün temeli 18 Mart’ta atılacak. İnşallah Çukurova Havalimanı’nın da açılışını 2018’de Allah’ın izniyle yapacağız” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ, TÜRKİYE’Yİ DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİNDEN BİRİ YAPMAK”

Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak ve 2023 yılına kadar en müreffeh ülkeler arasına sokmak konusunda kararlı olduklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara “kararlı mıyız?” sorusunu yöneltti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alanda toplanan vatandaşların “evet” şeklinde yanıt vermesi üzerine, “Siz ‘evet’ demişsiniz zaten. Parlamento ‘evet’ dedi, millet de maşallah ‘evet’ diyor” şeklinde konuştu.

Bugün açılışı yapılan yatırımlar arasında eğitim, sağlık yatırımları ile “Modern Türkiye” bulunduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ’nin inşa ettiği konutlar, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın attığı adımlar bulunduğunu belirtti.

YAPIMI TAMAMLANAN DİĞER KAMU YATIRIMLARI

Açılışı yapılan yatırımlar kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 100 milyon liralık bir yatırımla Anamur-Alaköprü Barajı’nın altında kalan yerleşim yerlerini yeniden inşa edildiğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli ilçelerdeki elektrik trafoları, Erdemli Tapu ve Kadastro Hizmet Binası, Anamur Bahçe Kuşaklama Kanalı Projesi, Gemlik Trafik Hizmetleri Binası, Mersin Limanı Hizmet Bürolarının da açılışının bugün gerçekleştirildiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, üst geçit, köprü, altyapı, çevre düzenlemeleri, çocuk parkı ile spor tesislerinin de açıldığını ifade ederek, “Toplamda 29 milyon lira yatırım bedeli olan bu eserlerin resmî açılışını buradan yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakanlıklar, valilikler ve belediyelerin iş birliği içerisinde çalıştıklarında şehirleri ne denli büyük hizmetlere kavuşturabileceğini açıkça gördüklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmî açılışları gerçekleştirilen eser ve hizmetlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinde Mersin’in duruşunun takdire şayan olduğunu belirterek, Silifke türküsünde yer alan “Bad-ı saba derler erken esene/deli derler sevdiğine küsene/dert ortağı bulup derdin esene/serin yaylalara çıkmışa benzer” dizelerini anımsattı.

“BEDEL ÖDEYEN HEP MİLLETİMİZ OLMUŞTUR”

Asla Mersin’e küsen, sırtını dönen, sitem edenlerden olmadıklarını ve olmayacaklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlk ayak bastığımız günden beri hem Mersin’e hem Mersinlilere ram olduk. Bu şekilde de sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin ve Türk milletinin geçmişten bugüne kadar yaşadığı sıkıntılara yönelik değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memleket ve millet meselelerine vakıf olan herkes bilir ki, son 200 yılımız sürekli çalkantılarla ve arayışlarla geçmiştir. Kayıplarla zaferlerin, yıkılışlarla yeniden inşanın kol kola gittiği bu dönem boyunca bedel ödeyen hep milletimiz olmuştur. Bugün her birinin üzerinde onlarca ülkenin bulunduğu koskoca coğrafyaları kaybederken hep bedel ödedik” diye konuştu.

“MİLLETİN HİÇE SAYILDIĞI, HORLANDIĞI DÖNEMLERDE HÜSRANA UĞRADIK”

“Çanakkale’de bedel ödedik, Kurtuluş Savaşı’nda bedel ödedik, Cumhuriyetin kuruluşundan sonraki emekleme döneminde bedel ödedik, darbeler, muhtıralar, vesayet yönetimleri sebebiyle bedel ödedik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Siyasi, ekonomik krizlerle, sosyal çalkantılar yüzünden bedel ödedik. Bu şekilde bedel ödeye ödeye bir gerçeği gördük, milletin söz sahibi olduğu dönemlerde zaferlerin sevincini yaşarken, milletin hiçe sayıldığı, horlandığı dönemlerde hep hüsrana uğradık. Hiç uzağa gitmeye gerek yok, son 60-70 yılımıza baktığımızda bu hakikati tüm çıplaklığıyla görebiliriz. Bir 1950’li yıllarda rahmetli Menderes ve arkadaşlarının ülkemizi getirdiği yere bakın bir de 1960 darbesinden sonra kendimizi bulduğumuz yere bakın. Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Gürcü’sü, Abaza’sı, Boşnak’ı, Arnavut’u, bizi böldüler, parçaladılar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Gürcü’süyle, Abhaza’sıyla, Boşnak’ıyla, Roman’ıyla ayırt ederek değil, Yaratandan ötürü sevdim, çünkü bize ayrımcılık yakışmaz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını kıldığı camide Mersin Müftüsü Dursun Ali Coşkun’un güzel bir hutbesi olduğunu aktararak, “Biz, şu veya bu mezhep… Böyle bir ayrımcılık bizde olamaz. Bunların hepsi birer yorumdur. Biz İslam milletindeniz ve bizim kaynağımız, menşeimiz Hazreti Âdem ile Havva’dır. Oradan geliyoruz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” şeklinde konuştu.

2007 YILI CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE 367 GARABETİ

1980 darbesinin Türkiye’ye olan maliyetinin hâlâ ödendiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dikkat ediniz 1994 krizi, 1997 yılı postmodern darbesi, 2001 krizi, millî iradenin yerine Cumhurbaşkanının da yargıya, ordudan sermayeye kadar vesayet güçlerinin ikame edildiği dönemlerden çıkmıştır. Bedeli ödeyen hep millet olmuştur. Sahibi olmadığı her dönemde aynı sancıları yaşadık. Geçtiğimiz 14 yılda biz de bu sıkıntılarla defalarca karşılaştık. Ülkenin seçilmiş hükûmetini, bakanlarını, milletvekillerini hiçe sayarak kendi muhayyilelerini, çıkarlarını dayatmak isteyenlere karşı yıllarca mücadele ettik. 2007 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimini hatırlayın. Meclisin iradesine karşı, dönemin cumhurbaşkanını ve yargısını arkalarına alarak, bir 367 garabeti ortaya sürenlerin kimler olduğunu biliyorsunuz değil mi? Ülkenin meşru hükûmetini devirmek için gayret sarf edenleri biliyorsunuz değil mi? Şimdi onlar yine iş başında. Ama başaramayacaklar. Çünkü karşılarında kim var? Millet var, millet. Bu millet buna fırsat vermeyecek” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17-25 Aralık’ta Fetullahçı Terör Örgütü’nü devreye sokanların, emniyet ve yargı darbe girişiminden de netice alamadıklarını belirterek, daha sonra bölücü terör örgütünün sahaya sürüldüğünü dile getirdi.

“OYUNLAR BOZULDU VE BU BÖYLE DEVAM EDECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pensilvanya ile Kandil, İmralı birleşti. Kardeşlerim 6-7 Ekim 2014’te ardından 20 Temmuz 2015, bundan sonra da çukur eylemlerine başladılar, öyle mi? Ülkeyi ateşe ve kana boğmaya çalıştılar. Ama tüm bu süreçte milletimiz duruma el koydu, siyaset kurumunun arkasında durdu, oyunlar bozuldu ve bu böyle devam edecek” dedi.

FETÖ’nün darbe girişiminde yaptıklarını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz’da bu ihanet şebekeleri, gökten F-16’larla yağdırdılar, helikopterlerle yağdırdılar, tanklarla, toplarla, modern silahlarla yağdırdılar. Ama benim milletim ne dedi? ‘Arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın/Siper et gövdeni dursun bu hayâsızca akın/Doğacaktır sana vadettiği günler Hakk’ın/Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın.’ Mesele bitmiştir, işte siz bunu yaptınız” ifadelerini kullandı.

Kendisini dinleyen vatandaşlara Rabia işareti yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Burayı hatırlıyorsunuz değil mi? Ne var bunun içinde, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İşte bu 4 temel direkle yürüyeceğiz, bu temel direkler sarsılmayacak, birbirimize sarılacağız, birbirimizi Allah için seveceğiz. Seviyor muyuz? Millet olarak bir miyiz? Bayrak olarak başka bayrağımız yok, tek bayrak mıyız? Tek vatan mıyız? Tek devlet miyiz?” sorularını yöneltti. Vatandaşlardan “evet” karşılığını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun üzerine meselenin bittiğini dile getirdi.

Nisan ayında sandıklara gidileceğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara “Sandıkta ‘Evet’e hazır mıyız?” diye sordu. Vatandaşlar da bu soruya “Evet” şeklinde yanıt verdi.

“TÜRK MİLLETİ 15 TEMMUZ GECESİ TÜM DÜNYAYA HAYKIRDI”

“Durmak yok yola devam mı?” diye seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Mersin geçmişteki gibi evelallah sandıkları patlatmaya hazır mı? Türk milleti 15 Temmuz gecesi uzun zamandır sessiz sedasız yürüttüğü istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını tüm dünyaya adeta haykırmıştır. Ama bunlar hazmedemez, inşallah biz bunların detaylarını televizyonlarda şahsım, başbakanımız, ilgili bakan arkadaşlarımız hep beraber anlatacağız. Gençler 30 yaştan 25 yaşa seçilme yaşını indirdik değil mi? Şimdi de diyoruz ki 25’ten 18’e, yani seçme ve seçilme yaşı dünyada 56 ülkede 18, niye Türkiye’de olmasın, benim gencime güvenmeyecek miyiz? Bizim ecdadımız Fatih, 21 yaşında bir çağ kapadı, bir çağ açtı. Biz onların torunlarıyız gümbürdeyeceğiz, eseceğiz, evelallah.”

“Seçme yaşına 18 diyorsun, seçilmeye neden demiyorsun, hazır mıyız buna da? Milletvekili sayısını 550’den 600’e çıkarmaya hazır mıyız?” diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vatandaşlar “Evet” şeklinde karşılık verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çift kamaralıyken Meclis ve Senato varken, sayı kaçtı 600’dü, şimdi de 600’e çıkıyor, olay bu kadar basit” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz diyoruz ki ‘Yol onun, varlık onun gerisi hep angarya/Yüzüstü çok süründün ayağa kalk Sakarya/Sakarya ayağa kalkıyor mu?” diye seslendiğinde de vatandaşlar “Evet” karşılığını verdi.

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm şehitlerin ruhu için vatandaşlarla birlikte Fatiha suresini okuyarak, şehitlerin ruhuna bağışladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hazır mıyız Mersin? Diliniz dert görmesin, üç sefer ‘Evet’ dediniz ama üç sefer ‘Evet’ yetmez. Alıştınız, alıştırdınız, maşallah. Hazır mıyız? Ya Allah, Bismillah” diyerek Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar ve diğer konuklarla açılışı gerçekleştirdi. Açılışın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin Şehir Hastanesi’ni gezdi.

Törene, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile milletvekilleri ve çok sayıda yabancı konuk da katıldı.

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Şubat 2017
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
seers cmp badge