Türkiye

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un silahlı saldırıda öldürülmesinin ardından Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’ne taziye ziyaretinde bulundu.

Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni’nin ardından Rusya’nın Ankara Büyükelçiliğine gitti.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un, silahlı saldırı sonucu öldürülmesi nedeniyle taziye ziyaretinde bulunan Yıldırım’ı büyükelçilikte Rus yetkililer karşıladı.

Başbakan Yıldırım, Karlov’un resminin bulunduğu kürsüye karanfil bıraktı.

Yıldırım, elçilikte açılan taziye defterine şunları yazdı:

“Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov’u elim bir terör saldırısında yitirmenin acısını yürekten hissediyorum. Bu alçak suikast ile Türkiye ve Rusya arasındaki kapsamlı ilişkileri ve iki millet arasındaki beşeri köprüleri yıkmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacak, suçlular tek tek tespit edilip layık oldukları cezaya çarptırılacaktır. Müstesna bir dönemde, başarı ile yürüttüğü görevi süresince Rusya ile ilişkilerimize büyük katkılarda bulunan Karlov, artık Türk-Rus dostluğunun ebedi simgesi olmuştur. Acımız derin. Türkiye ve Rusya iş birliğini, halkımızın ortak çıkar ve beklentileri doğrultusunda geliştirme azim ve kararlılığımız her zamankinden daha güçlüdür. Şahsım, hükümetim ve Türk milleti adına başta Büyükelçi Karlov’un değerli ailesi ve yakınları olmak üzere tüm dost Rus halkı ve hükümetine en kalbi taziyelerimi sunuyorum.”

Avatar

türk patron

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

Millet eğilmez Türkiye yenilmez

Setmarine yachts

Takvim

Aralık 2016
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
seers cmp badge